Кад срећа окрене леђа…

Рукометаши РК Алексинац, у оквиру другог кола Прве лиге – Исток, играли су дерби сусрет у Књажевцу против Ариф Књаза 1957.

Након одличне игре у претходном колу, Алексинчани у Књажевац допутовали  са жељом да тестирају своје могућности и, наравно, остваре што бољи резултат.

После узајамног испитивања снага и изједначене игре у првих десетак минута утакмице, Књажевчани су заиграли брже и ефикасније и на крају полувремена стекли предност од пет голова – 16:11. У наставку Алексинчани су начинили преокрет и у 51. минуту успели да поравнају резултат – 22:22. Међутим, домаћи играчи опет су преузели иницијативу и заслужено славили са три гола разлике – 27:24.

− Сами смо криви за пораз, а и срећа нам је изгледа окренула леђа. Добар број лопти које су наши голмани одбранили, после одбране и одбијања завршиле су у нашој мрежи − каже тренер РК Алексинац Владан Стошић и истиче да је суђење било одлично и да би такво дељење правде пожелео да буде на свакој утакмици до краја првенства, без обзира да ли се игра у гостима или код куће. – Књажевац је доста искусна екипа, има играче који су играли Суперлигу и које сам ја некда тренирао. Побеђиваће они, побеђиваћемо и ми. Бићемо ми у врху, само да се коцице сложе и да пронађемо адекватна решења, пре свега за напад, а онда и за одбрану − вели наш саговорник.

У редовима Алексинчана најефикаснији је био Милош Нисић са седам погодака, а у домаћој екипи Милош Урошевић са голом мање. Јунак утакмице свакако је голман и капитен домаћег тима Мирослав Станисављевић који је бравурозним одбранама допринео победи своје екипе.

У наредном колу РК Алексинац дочекује екипу Младости из Врања.

10:0 за Алексинчанке

У другом колу Прве лиге – Исток, рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац требало је јуче у Бојнику да играју против Радана из Лебана. Међутим, домаћа екипа је тражила одлагање меча, али руководство алексиначког клуба није прихватило тај захтев. Сходо пропозицијама, ова утакмица би требало да се региструје службеним резултатом – 0:10 у корист Алексинчанки.

АРИФ КЊАЗ 1957 – АЛЕКСИНАЦ 27:24 (16:11)

Хала Каплар, Књажевац. Гледалаца: 200. Судије: Маријан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Ариф Књаз  6 (5), Алексинац 8 (6). Искључења: Ариф Књаз 22, Алексинац 10 минута.

АРИФ КЊАЗ 1957: Радовановић, Вељковић 1, Величковић 2, Ђурђановић 2, Вучковић, П. Николић 5, М. Николић 2, Станисављевић, Цако 3, Бранислав Ђорђевић 3, Јовановић, Урошевић 6, Бојан Ђорђевић 3.

АЛЕКСИНАЦ: Јовановић, Нисић 7, Живановић, Ристић 2, Стојковић, Стефановић 2, Тривунац 2, Мирчић, Митровић, Милановић 1, Недељковић 1, Ивановић, Пекас, Бојовић 5, Златковић 4.