Još jedan trijumf Radevčana, poraz Tešičana u Azbresnici

U komšijskom derbiju u Žitkovcu, gde su igrali Polet iz Radevca i Sloga iz Kormana, dominirali su Radevčani, dok je Jastrebac iz Tešice na gostovanju u Azbresnici pretrpeo poraz.

Radevčani su slavili sa 6:2. Čak pet golova za Polet postigao je Veljko Marinković, od kojih jedan iz penala i četiri iz igre.

U meču protiv Sloge iz Jovanovca, Jastrebac je poražen sa 5:2. Od 65. minuta Tešičani su igrali sa igračem manje jer je Lukić dobio crveni karton. U 83. minutu i igrač Sloge Pešić je „pocrveneo”.

Ostali rezltati 19. kola Okružne fudbalske lige:

Balajinac: Zemljoradnik – Taskovići 5:2 (2:0),
Rožina: Naisus – Rad (Merošina) 4:2 (1:1),
Kočane: Radnički – Toplica (Šarlinac) 1:0 (0:0),
Baličevac: Baličevac – Moravac (Zaplanjska Toponica) 2:3 (1:2),
Čečina: Moravac – Pobeda (Rusna) 1:1 (1:1).

Slobodan je bio Borac iz Azbresnice.

Prvi na tabeli je Zemljoradnik sa 45 bodova. Sa šest bodova manje, Polet iz Radevca je na drugom mestu, Jastrebac je šestom mestu sa 29 bodova, dok je Sloga iz Kormana na 14. poziciji sa 14 bodova.

POLET (R) – SLOGA (K) 6:2 (3:0)

Stadion Morave u Žitkovcu. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Gledalaca: oko 50. Strelci: 1:0 Marinković (iz penala) u 21, 2:0 Marinković u 25, 3:0 Dinčić u 42, 4:0 Marinković u 46, 4:1 Stanimirović u 56, 5:1 Marinković u 69, 5:2 Janaćković u 80, 6:2 Marinković u 87. minutu.

POLET (R): Marijanović, Milićević (od 4. Nikolić), Mitrović, Stevanović, Milošević, Dinčić (od 46. Agatonović), Pešić, N. Babić, Đorđević (od 70. Miljković), Marinković, Ristić (od 70. Obradović).

SLOGA (K): Nedeljković, Radojković, Stojković, Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, M. Anđelković (od 10. Stoiljković),Stanimirović (od 67. Janaćković), Marković, Prokić, Rajković (od 67. Krstić).

SLOGA (J) – JASTREBAC 5:2 (3:2)

Igralište u Azbresnici. Sudija: Branimir Radovanović (Paraćin). Strelci: 1:0 Stanković u 8, 1:1 Tasić u 17, 1:2 Tasić u 21, 2:2 Uvalin u 28, 3:2 Stanković u 36, 4:2 Vukadinović u 55, 5:2 Stanković u 59. minutu. Žuti kartoni: Stanković, Janković, Mićić, Bojković (Sloga), Lukić (Jastrebac). Crveni kartoni: Pešić (Sloga) u 83, Lukić (Jastrebac) u 65. minutu.

SLOGA (J): Mladenović, Bojković, Stojanović, Milenković, Pešić, Vukadinović, Uvalin, Janković, Stanković, Mićić, Banković.

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Mirković, Popović, Filipović, Tasić, Stojanović, D. Cenić, Lukić, A. Dinčić.

Fotografije: Milan Jovanović i Mihajlo Ilić.