Још један тријумф Радевчана, пораз Тешичана у Азбресници

У комшијском дербију у Житковцу, где су играли Полет из Радевца и Слога из Кормана, доминирали су Радевчани, док је Јастребац из Тешице на гостовању у Азбресници претрпео пораз.

Радевчани су славили са 6:2. Чак пет голова за Полет постигао је Вељко Маринковић, од којих један из пенала и четири из игре.

У мечу против Слоге из Јовановца, Јастребац је поражен са 5:2. Од 65. минута Тешичани су играли са играчем мање јер је Лукић добио црвени картон. У 83. минуту и играч Слоге Пешић је „поцрвенео”.

Остали резлтати 19. кола Окружне фудбалске лиге:

Балајинац: Земљорадник – Тасковићи 5:2 (2:0),
Рожина: Наисус – Рад (Мерошина) 4:2 (1:1),
Кочане: Раднички – Топлица (Шарлинац) 1:0 (0:0),
Баличевац: Баличевац – Моравац (Заплањска Топоница) 2:3 (1:2),
Чечина: Моравац – Победа (Русна) 1:1 (1:1).

Слободан је био Борац из Азбреснице.

Први на табели је Земљорадник са 45 бодова. Са шест бодова мање, Полет из Радевца је на другом месту, Јастребац је шестом месту са 29 бодова, док је Слога из Кормана на 14. позицији са 14 бодова.

ПОЛЕТ (Р) – СЛОГА (К) 6:2 (3:0)

Стадион Мораве у Житковцу. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Гледалаца: око 50. Стрелци: 1:0 Маринковић (из пенала) у 21, 2:0 Маринковић у 25, 3:0 Динчић у 42, 4:0 Маринковић у 46, 4:1 Станимировић у 56, 5:1 Маринковић у 69, 5:2 Јанаћковић у 80, 6:2 Маринковић у 87. минуту.

ПОЛЕТ (Р): Маријановић, Милићевић (од 4. Николић), Митровић, Стевановић, Милошевић, Динчић (од 46. Агатоновић), Пешић, Н. Бабић, Ђорђевић (од 70. Миљковић), Маринковић, Ристић (од 70. Обрадовић).

СЛОГА (К): Недељковић, Радојковић, Стојковић, Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, М. Анђелковић (од 10. Стоиљковић),Станимировић (од 67. Јанаћковић), Марковић, Прокић, Рајковић (од 67. Крстић).

СЛОГА (Ј) – ЈАСТРЕБАЦ 5:2 (3:2)

Игралиште у Азбресници. Судија: Бранимир Радовановић (Параћин). Стрелци: 1:0 Станковић у 8, 1:1 Тасић у 17, 1:2 Тасић у 21, 2:2 Увалин у 28, 3:2 Станковић у 36, 4:2 Вукадиновић у 55, 5:2 Станковић у 59. минуту. Жути картони: Станковић, Јанковић, Мићић, Бојковић (Слога), Лукић (Јастребац). Црвени картони: Пешић (Слога) у 83, Лукић (Јастребац) у 65. минуту.

СЛОГА (Ј): Младеновић, Бојковић, Стојановић, Миленковић, Пешић, Вукадиновић, Увалин, Јанковић, Станковић, Мићић, Банковић.

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Н. Ценић, Мирковић, Поповић, Филиповић, Тасић, Стојановић, Д. Ценић, Лукић, А. Динчић.

Фотографије: Милан Јовановић и Михајло Илић.