Голеада у Житковцу – Морава славила са 8:3, реми Напретка

На отварању сезоне у Житковцу права голеада – мрежа се тресла чак 11 пута!

Морава је са 8:3 савладала екипу Слоге из Јовановца и тако се искупила за прошлонедељни пораз у комшијском дерију са ОФК Напретком. Четири гола за Житковчане постигао је Александар Димитријевић, а по један Ивановић, Слободан Јанковић, Ристић и Николић.

У Суботинцу Моравица је у надокнади времена изгубила од Арбанасца резултатом 2:3. У регуларном току било је 2:2, а у четвртом минуту надокнаде играч гостију, Вукојевић, постигао је свој други гол на утакмици и донео три бода свом тиму.

Са гостовања у Мекишу, ОФК Напредак се вратио са бодом. Како се и очекивало, била је то тврда и чврста утакмица две изједначене екипе. У 80. минуту Алексинчани су са пенала имали прилику за погодак, али је Милан Тасић био непрецизан, тако да је резултат остао непромењен – 0:0.

Утакмица у Кочану између Радничког и Полета из Радевца је одложена.

Остали резултати 2. кола Окружне лиге Нишавског округа:

Рожина: Наисус – Кнежица 6:0,
Орљане: Орљане – Југовићи 2:2,
Мерошина: Рад – Малошиште 1:2, и
Ражањ: Буковик – Тасковићи 1:2.

Након два одиграна кола, на челу табеле су Тасковићи и Арбанасце са по 6 бодова. ОФК Напредак је трећи са 4 бода, док Полет, Моравица и Морава заузимају седмо, осмо и девето место са по три бода.

МОРАВА – СЛОГА (Ј) 8:3 (3:0)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ивановић у 4, 2:0 Димитријевић у 11, 3:0 С. Јанковић у 40, 4:0 Димитријевић у 47, 5:0 Димитријевић у 50, 5:1 Јовановић у 58, 6:1 Димитријевић у 60, 6:2 Милојевић у 62, 6:3 Стојановић у 74,7:3 Ристић у 86, 8:3 Николић у 88. минуту.

МОРАВА: Вујановић, Д. Петровић, Милосављевић, Стевић, Димитријевић, Ивановић, Илић, М. Петровић, Ђ. Јанковић, Новковић, С. Јанковић.

СЛОГА (Ј): Младеновић, Миловановић, И. Јовановић, Алекса Стојановић,  Андрија Стојановић,Антић, Миленковић, Јевтић, Столић, Јанковић, Милојевић.

МОРАВИЦА – АРБАНАСЦЕ 2:3 (1:2)

Игралиште Шкриљац, Суботинац. Судија: Предраг Милосављевић. Стрелци: 0:1 Вукојевић у 9, 0:2 Ђорђевић у 38, 1:2 Вељковић у 42, 2:2 Велев у 51, 2:3 Вукојевић у 90+4. минуту.

МОРАВИЦА: Благојевић, Симоновић (од 46. Новковић), Стојановић, Вељковић (од 83. Савић), Александар Стевановић, Вукић, Андрија Стевановић, Ђорђевић, Булатовић (од 63. Нур), Цветковић, Велев.

АРБАНАСЦЕ: Михајло  Станковић (од 78. Миликић), Михајловић, Стојиљковић (од 46. Стефановић), Милан Станковић (од 78. Попчевић), М. Петровић, Стаменковић, Костић (од 68. Ђорђевић), Н. Петровић, Ђорђевић, Вукојевић, Маринковић.

МЕКИШ – ОФК НАПРЕДАК 1929 0:0

Игралиште у Мекишу. Судија: Вељко Савић. Жути картони: Благојевић (Мекиш), Андрејевић, Н. Цандер (ОФК Напредак).

МЕКИШ: Ђ. Јовановић, Л. Јовановић, Крстић, Благојевић, Симић, А. Ђорђевић (од 58. Гроздановић), Миленковић (од 58. Д. Стаменковић), В.  Стаменковић, Мијатовић, Станковић, В. Ђорђевић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Недељковић (од 16. Андрејевић, од 62. Ђошев), Душанић, Тасић, Милуновић, Јовановић, Д. Ценић (од 52. М. Смиљковић), Матејев, Н. Цандер, Петровић (од 63. Гогић), М. Цандер.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Слога (Ј), Милан Јовановић (Мекиш – ОФК Напредак 1929)