Goleada Krušjana, Kormanci ubedljivi u derbiju

U šestom kolu Opštinske fudbalske lige na dve utakmice palo je čak 17 golova, a na preostala četiri meča strelci su imali znatno manji učinak – mreže su zatresli 11 puta.

Prava goleada dogodila se u Gredetinu, gde je Napredak 2012 iz Krušja deklasirao tim Ratara iz Gornje Peščanice, pobedivši sa 10:1! Krušjani su pet golova postigli u prvom poluvremenu i isto toliko u nastavku.

Pola tuceta golova bilo je u derbiju kola u Kormanu. Domaća Sloga je više nego ubedljivo, sa 6:0, pobedila ekipu Poleta iz Vitoševca. Trostruki strelac bio je Dragan Stanimirović, a po jedan gol dali su Milan Anđelković, Aleksa Đorđević i Aleksandar Anđelković. Od 39. minuta gosti su igrali sa igračem manje jer je Andra Bogdanović zaradio crveni karton. Sudija Marko Stanojević iz Moravskog Bujmira dosudio je dva penala za Slogu, od kojih je jedan realizovan. Stanojević je pokazao i šest žutih kartona – pet domaćoj ekipi i jedan gostima.

FK Sloga

Na gostovanju u Dobrujevcu Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša osvojila je ceo plen – sa 0:1 pobedila je OFK Slogu.

Nova tri boda upisali su i Škriljac iz Bradarca koji je kao domaćin u Subotincu sa 3:1 pobedio tim Rutevca, zatim Jedinstvo koje je u komšijskom derbiju u Bobovištu sa 4:1 slavilo protiv Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika, kao i Tempo koji je u Mozgovu sa 1:0 pobedio Borca iz Trnjana.

Mrtva trka za čelo tabele između Sloge iz Kormana i Napretka 2012 iz Krušja se nastavlja. Obe ekipe trenutno imaju po 15 bodova, a dalje slede: Crvena zvezda sa 13 bodova, Škriljac 12, Polet i Rudar 2016 sa po 10 bodova, Jedinstvo i Tempo sa po devet bodova, OFK Sloga sedam , Rutevac tri, Borac dva boda i Ratar bez bodova.

Fotografija: Mladen Stojiljković (FK Sloga) / Naslovna fotografija: arhiva.