Фудбалери Напреткана стављају доминацију, Моравица у драматичној завршници

Фудбалери ОФК Напретка 1929 забележили су седму узастопну победу у јесењем делу првенства Окружне лиге Нишавског округа.

На Градском стадиону у Алексинцу, у недељу, савладали су екипу Полета из Радевца резултатом 9:3. Маестрални Ненад Милуновић постигао је пет голова, док су се Тасић и Душанић уписали у стрелце са три и једним поготком. За госте из Радевца, Илић је постигао гол из игре, док су Радојковић и Динчић били прецизни са беле тачке.

У Суботинцу, Моравица је у драматичној утакмиципобедила Југовиће са 5:4. Суботинчани су у првом полувремену били доминантни и постигли три гола, али су гости из Југ Богдановца у наставку за само два минута поравнали резултат. Ђорђе Вељковић је потом донео преокрет са два гола, у 75. и 81. минуту. У судијској надокнади, Андрејевић је матирао голмана Моравице Видановића за коначних 5:4.

Морава из Житковца је на гостовању у Мерошини, након одличног првог полувремена и вођства од 1:3, морала да се задовољи ремијем против екипе Рада. Ибрић је у 62. минуту смањио резултат на 2:3, док је Тодоровић у 78. минуту изједначио. Житковчани су поново повели у 84. минуту голом Ђорђа Јанковића, али је Ибрић у судијској надокнади погодио за коначних 4:4.

Остали резултати:
Тасковић: Тасковићи – Малошиште 0:2,
Рожина: Наисус – Мекиш 2:2,
Ражањ: Буковик – Орљане 0:0,
Кочане: Раднички – Кнежица, 5:0 и
Батушинац: Арбанасце – Слога (Ј) 9:1.

На лидерској позицији и даље је ОФК Напредак 1929 са 22 бода, колико има и Малошиште на другом месту. Моравица је шеста, Полет (Р) седми и Тасковићи осми са по 11 бодова, док је Морава 11. са 10 бодова.

ПОЛЕТ (Р) – ОФК НАПРЕДАК 1929 3:9 (2:4)
Градскистадион, Алексинац. Судија: Лазар Цветковић. Стрелци: 1:0 Илић у 9, 1:1 Милуновић у 12, 1:2 Милуновић у 24, 2:2 Радојковић (изпенала) у 33, 2:3 Милуновић у 38, 2:4 Милуновић у 45+3, 2:5 Тасић у 53, 2:6 Тасић у 63, 2:7 Милуновић у 66, 3:7 Динчић (изпенала) у 77, 3:8 Душанић у 82, 3:9 Тасић у 86. минуту.
ПОЛЕТ (Р): Михајловић, Стојановић (од 46. Ј. Николић), Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, Радојковић (од 74. Ишпановић), Н. Бабић, Динчић, Илић (од 74. Д. Николић), Спасић, Радивојевић.
ОФК НАПРЕДАК 1929: Стошић, Д. Цандер (од 55. Паприца), Душанић, Тасић, Милуновић, Ђорђевић (од 68. И. Ловренчић), Јовановић, Матејев (од 66. Николић), Н. Цандер, Смиљковић, М. Цандер (од 55. Недељковић).

МОРАВИЦА – ЈУГОВИЋИ 5:4 (3:0)
Игралиште „Шкриљац“, Суботинац. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Андрија Стевановић у 18, 2:0 Булатовић у 27, 3:0 Булатовић у 39, 3:1 Андрејевић у 47, 3:2 Стојановић у 47, 3:3 Миловановић у 49, 4:3 Вељковић у 75, 5:3 Вељковић у 81, 5:4 Андрејевић у 90+1. минуту. Жутикартони: Андрија Стевановић, Стојановић (Моравица), Миловановић, Вељковић, Трајић (Југовићи).
МОРАВИЦА: Благојевић (од 88. Видановић), Стојановски, Стојановић, Нур (од 46. Симоновић), АлександарСтевановић, Велев, Вељковић, Ђорђевић, Булатовић, Цветковић, АндријаСтевановић.
ЈУГОВИЋИ: Вељковић, Трајковић, Трајић, Вукић (од 46. Цонић), Андрејевић, Китановић, Ђорђевић, Миловановић (од 54. Илић), Стојановић, Тасић (од 47. Радуловић), Станојевић.

РАД – МОРАВА 4:4 (1:3)
Игралиште Рада, Мерошина. Судија: ИванЈовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 С. Јанковић у 23, 1:1 Јовановић у 37, 1:2 Динић (аутогол) у 41, 1:3 С. Јанковић у 45, 2:3 Ибрић у 62, 3:3 Тодоровић у 78, 3:4 Ђ. Јанковић у 84, 4:4 Ибрић у 90+3. минуту. Жутикартони: Ибрић, Вучковић (Рад), Симић, Милосављевић, Димитријевић, Јовановић (Морава). Црвеникартони: Алексић, Митић (Рад) послеутакмице.
РАД: Стевић, Алексић, Николић, Тодоровић, Динић, Милојковић (од 66. Алић), Миловановић, Митић (од 66. Илић), Вучковић, Јовановић, Ибрић.
МОРАВА: Антонијевић, Ђ. Јанковић, Марјановић, Милосављевић, Ивановић (од 90+2. Банковић), Димитријевић (од 81. У. Јовановић), С. Јанковић, М. Петровић, Николић (од 70. С. Јовановић), Симић, Новковић.

Фотографије: Милан Јовановић, Михајло Илић, Гага Голубовић