Данак младости и неискуству

На свом паркету, у четвртом, претпоследњем колу Друге лиге – Морава, рукометашице Алексинца поражене су од Мораве из Владичиног Хана са 23:30.

Ханчанке су у Алексинац допутовале са епитетом фаворита, али су до победе стигле тек у самом финишу утакмице. Борбеном и храбром игром и са жељом да се од својих навијача опросте победом, Алексинчанке су пружиле жесток отпор искусним и уигранијим гошћама. Неизвесност и резултатска клацкалица потрајале су скоро до самог краја. Ипак, у последњих десетак минута гошће су „додале гас”, направиле разлику и рутински стигле до тријумфа.

– Платили смо још један данак младости и неискуству. Екипа Мораве, која је један од претендената за виши ранг, заслужено је победила – рекао је за наш портал председник ЖРК Алексинац, Дејан Павловић.

У наредном колу Алексинчанке ће у Куршумлији играти против Младости.

АЛЕКСИНАЦ – МОРАВА 23:30 (12:13)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 55. Судије: Вукашин Ристић (Вл. Хан), Немања Ристић (Алексинац). Седмерци: Алексинац 4 (2), Морава: 10 (6). Искључења: Алексинац 5, Морава 2 минута.

ZRK AleksinacАЛЕКСИНАЦ: Јевтић, Тимотијевић 4, Павловић, Бранковић, Михајловић, Милојковић, Станковић 10, Стевановић, Ђорђевић 2, Миладиновић, Милетић 2, Стефановић, Мијалковић 1, Јовановић 4.

МОРАВА: Ристић, Спасић, Стевановић 5, Маринковић, Радовановић 2, Спасић 8, К. Станковић 1, Гачић, М. Станковић 8, Николић 2, Миленковић 4, Бранковић.