Četvrti remi Napretka, novi poraz Morave

U Zoni Centar, u 19. kolu, OFK Napredak 1929 je zabeležio još jedan remi, četvrti po redu u prolećnom delu šampionata. Meč protiv Malošišta, odigran juče na Gradskom stadionu u Aleksincu, završen je istim rezultatom kao i prethodna tri – 1:1. Aleksinčani su stigli do vođstva u 24. minutu evrogolom Nemanje Čabrića koji je sa ivice šesnaesterca efektno pogodio cilj. Izjednačio je Milan Jović u samom finišu utakmice, u 90. minutu.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (arhiva)

Naš drugi predstanik među zonašima, Morava iz Žitkovca, gostovala je lideru prenstva, niškom Car Konstantinu. Lider nije dozvolio nikakvo iznenađenje: pobedio sa 3:2. „Carići” su vodili sa 2:0 do 56. minuta, kada je Dušan Velinov smanjio na 2:1, da bi četiri minuta kasnije Nemanja Marković doveo Moravu do egala. Golom iz penala u 65. minutu, kako se ispostavilo, konačan rezultat postavio je kapiten domaće ekipe Stefan Marković.

FK Morava Žitkovac

Ostali rezultati, najpre utakmica koje su odigrane u Nišu:

Aluminijum – Jedinsto iz Gornjeg Matejevca 3:2,
OFK Sinđelić – Rudar iz Jelašnice 5:0,
Delijiski vis – Orljane 3:0, i
OFK Niš – Pukovac 2:3.

Evo još dva rezultata, u Medoševcu Mladost – Naša krila iz Belotinca 1:0, i u Ražnju Bukovik – Mladost iz Batušinca 3:0.

Car Konstantin je prvi na tabeli  sa 50 bodova. OFK Napredak je na četvrtom mestu sa 28 bodova, a isti broj bodova ima i Mladost iz Batušinca na petoj poziciji. Što se Morave tiče, ona je na 12. mestu sa 19 bodova, koliko imaju i Delijski vis na 13.poziciji i Naša krila koja su četrnaesta.