Четврти реми Напретка, нови пораз Мораве

У Зони Центар, у 19. колу, ОФК Напредак 1929 је забележио још један реми, четврти по реду у пролећном делу шампионата. Меч против Малошишта, одигран јуче на Градском стадиону у Алексинцу, завршен је истим резултатом као и претходна три – 1:1. Алексинчани су стигли до вођства у 24. минуту евроголом Немање Чабрића који је са ивице шеснаестерца ефектно погодио циљ. Изједначио је Милан Јовић у самом финишу утакмице, у 90. минуту.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (архива)

Наш други предстаник међу зонашима, Морава из Житковца, гостовала је лидеру пренства, нишком Цар Константину. Лидер није дозволио никакво изненађење: победио са 3:2. „Царићи” су водили са 2:0 до 56. минута, када је Душан Велинов смањио на 2:1, да би четири минута касније Немања Марковић довео Мораву до егала. Голом из пенала у 65. минуту, како се испоставило, коначан резултат поставио је капитен домаће екипе Стефан Марковић.

ФК Морава Житковац

Остали резултати, најпре утакмица које су одигране у Нишу:

Алуминијум – Јединсто из Горњег Матејевца 3:2,
ОФК Синђелић – Рудар из Јелашнице 5:0,
Делијиски вис – Орљане 3:0, и
ОФК Ниш – Пуковац 2:3.

Ево још два резултата, у Медошевцу Младост – Наша крила из Белотинца 1:0, и у Ражњу Буковик – Младост из Батушинца 3:0.

Цар Константин је први на табели  са 50 бодова. ОФК Напредак је на четвртом месту са 28 бодова, а исти број бодова има и Младост из Батушинца на петој позицији. Што се Мораве тиче, она је на 12. месту са 19 бодова, колико имају и Делијски вис на 13.позицији и Наша крила која су четрнаеста.