„Царићи” царују, пораз Напретка, борбени Житковчани

Утакмицама 15. кола завршено је јесење првенство фудбалера у Зони Центар.

У комшијском дербију у Ражњу Буковик је убедљиво са 3:0 победио екипу ОФК Напретка из Алексинца. Мреже су мировале до 44. минута, када домаћи тим голом Николића дошао до вођства. На 2:0 повисио је Тасковић у 54. минуту, а коначан резултат поставио је Здравковић из једанаестерца у 90. минуту. Од 48. минута Ражањци су играли са играчем мање пошто је Милошевић добио други жути картон.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

На утакмици у Белотинцу, где је играла против Наших крила, житковачка Морава је наступила без шесторице првотимаца и без резервних играча.

ФК Морава Житковац

Но, без обзира на овај хендикеп Житковчани су великом борбеношћу успели да освоје бод. Играч Мораве Немања Марковић, уз асистенцју Братислава Новковића, донео је свом тиму предност у 7. минуту. Домаћа екипа изједначила је из пенала у 23. минуту, а Душан Велинов је после сјајног дриблинга у казненом простору у 36. минуту погодио циљ – 1:2. Почетком другог полувремена домаћини су изједначили резултат, а после десетак минута стигли су и до вођства. Иако са играчем мање, јер је Митић добио други жути картон, Морава је у 86. минуту голом Марковића стигла до егала – 3:3.

Ниш: ОФК Синђелић – Јединство (Горњи Матејевац) 3:1,
Ниш: Алуминијум – Делијски вис (Ниш) 2:3,
Батушнац: Младост – Младост (Медошевац) 1:0,
Ниш: Рудар (Јелашница) – Цар Константин (Ниш) 1:4,
Малошиште: Малошиште – ОФК Ниш 2:0, и
Орљане: Орљане – Пуковац 4:3.

Титула јесењег шампиона припала је Цару Константину са 38 бодова, испред ОФК Синђелића који је на другом месту три бода мање. ОФК Напредак завршио је полусезону на четвртом месту са 24 бода, а исти број бодова имају и Пуковац на петом месту и Младости из Батушинца која је на шестој позицији. Морава је освојила 11. место са 16 бодова.

Фотографије са утакмице Наша крила – Морава: Михајло Илић

БУКОВИК – ОФК НАПРЕДАК 3:0 (1:0)

Игралиште у Ражњу. Гледалаца: 250. Судија: Братислав Јовић (Ниш). Стрелци: 1:0 Николић у 44, 2:0 Тасковић у 54, 3:0 Здраковић (из пенала) у 90. минуту. Жути картони: Денић (Буковик), Н. Цандер, С. Лазић, Чабрић (ОФК Напредак). Црвени картон: Милошевић (Буковик) у 48. минуту.

БУКОВИК: М. Стефановић, Милошевић, Денић, Здравковић, Аврамовић, Анђелковић (од 70. Ђорђевић), И. Стефановић, Николић (од 90. Миленковић), Живковић (од 80. Душанић), Прокић (од 90. Ристић), Тасковић.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић, Нешић, Н. Цандер, Миљковић (од 79. У. Лазић), Станковић, Зека, С. Лазић, Гојковић (од 82. Д. Цандер), Чабрић, Арсић (од 46. Младеновић).