Brdjanka

Brđanka do nogu potukla Čaršiju

Na startu prolećnog dela šampionata Regionalne lige – grupa Sever, futsaleri Brđanke na svom parketu pobedili su Čaršiju iz Trstenika sa 10:3 i tako se revanširali za poraz u jesenjem prvenstvu od 7:6.

U prvom delu utakmice Brđanka je u dva navrata bila u prednosti, ali su uporni gosti uspeli da poravnaju rezultat. U samom finišu prvog poluvremena kapiten Slobodan Živković je pogodio cilj i doneo mininimalnu prednost svom timu – 4:3.

U drugom delu druga priča. Brđanka je dodala gas i do nogu potukla indisponirane Trsteničane – 10:3.

Epitet igrača utakmice poneo je trostruki strelac Vladimir Gojković, dva gola postigao je Nemanja Rajković, a po jedanput u listu strelaca upisali su se Danijel Nikolić, Slobodan Živković, Nikola Babić, Andrija Ljubisavljević i Dalibor Matejev.

U narednom, 10. kolu Regionalne lige – Sever, Brđanka odlazi na noge ekipi Bora. Od ishoda ove utakmice zavisiće dalji planovi Aleksinčana koji ne kriju ambicije za plasman u viši rang – Treću futsal ligu.

KMF Brdjanka
KMF Brđanka

BRĐANKA –ČARŠIJA 10:3 (4:3)

Hala sportova Aleksinac. Gledalaca: oko 50. Sudije: Ivan Stanković, Igor Mladenović (obojica iz Niša). Strelci: 1:0 Gojković u 4, 2:0 Gojković u 6, 2:1 Marić u 7, 2:2 Aleksandrić u 11, 3:2 Nikolić u 13, 3:3 Aleksandrić u 19, 4:3 Živković u 20, 5:3 Gojković u 23, 6:3 Rajković u 31, 7:3 Rajković u 32, 8:3 N. Babić u 32, 9:3 Ljubisavljević u 36, 10:3 Matejev u 40. minutu. Žuti kartoni: Spasić, Ljubisavljević (Brđanka).

BRĐANKA: ĐORĐEVIĆ, ŽIVKOVIĆ, LJUBISAVLJEVIĆ, GOJKOVIĆ, N. BABIĆ, Aranđelović, Dinčić, Matejev, Nikolić, Rajković, Spasić.

ČARŠIJA: JOČIĆ, JOVANOVIĆ, STEFANOVIĆ, MILOVANOVIĆ, ALEKSANDRIĆ, Vasiljević, Marić, Ljubičić.