Нагли пад температуре и обилне падавине у Алексинцу и околини

Након вишедневног топлотног таласа и високих температура, данас је у Србији дошло до наглог захлађења. Време је претежно облачно, ветровито и знатно хладније у односу на претходне дане. У Алексинцу је у 12 часова измерена температура од свега 16 степени Целзијуса.

Пљускови праћени грмљавином забележени су у већем делу земље. На територији наше општине киша пада од ноћас, али различитог интензитета у појединим местима.

Према јутрошњим подацима Републичког хидрометеоролошког завода Србије, до 7 часова највећа количина падавина регистрована је у Глоговици, 17,6 литара по квадратном метру. Следе Породин са 13,5 литара, Гредетин и Рсовац са по 13,4 литра. Подно Буковика, у Мозгову, забележено је 5,8 литара, док је најмања количина падавина измерена у Моравцу 1,9 литара по метру квадратном.

Према прогнози РХМЗ-а, наредних дана очекује се променљиво облачно време са сунчаним интервалима, уз постепен пораст дневних температура које ће бити у границама просека за ово доба године.

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *