У оквиру Вечери српске музике, здравице и ћирилице, која је одржана синоћ у Дому омладине представљене су две књиге, „Тако је живео и стварао Драгиша Недовић” и „Здрав Србине, мој поносу”.
О књизи посвећеној, аутору песама „Стани, стани Ибар водо”, „Лепе ли су нано Гружанке девојке”, „У лијепом старом граду Вишеграду”, Драгиши Недовићу говорио је аутор књиге професор доктор Драган Батавељић.
‒ Он је био заборављен скоро пола века, али дошло је до тога да се праве вредности цене и ми смо у Удружењу ‘Крагујевац-концерт’ одлучили 99. да се организује једнодневни концерт, манифестација Дани Драгише Недовића. То је врло брзо прерасло у фестивал и тај фестивал се одржава сваке године у Крагујевцу – каже професор Батавељић и додаје да ће се ове године дан пре фестивала, односно 2. маја одржати округли сто на коме ће о Недовићевом стваралаштву говорити истакнути етномузиколози, професори музичких академија и вокални солисти.
‒ Драгиша је имао осморо браће и сестара и били су веома сиромашни. Рођен је у Крагујевцу, али био је југословенски текстописац. Његово дело је било права поезија. Сарађивао је са најпознатијим солистима и композиторима, попут Миодрага Тодоровића Крњевца, Нестора Габрића, Сафета Исовића и многих других. Многе песме написао је у Далмацији, између осталих и чувену „Кад си била мала Маре – говори аутор књиге посвећене Драгиши Недовићу.
Алексинчанима је синоћ представљена и занимљива збирка здравица, беседа и песама о којој је говорио приређивач Драгиша Симић.
‒ У књизи има негде око 70 аутора и мање познатих, али и чувених попут Добрице Ерића, Љубивоја Ршумовића, Владислава Петковића Диса и Лазе Костића. Смештене су у девет поглавља здравице, беседе, патриотске, песме посвећене Косову и Метохији, љубавне песме, шаљиве, тако да има за све укусе – објашњава Симић.
У програму су учествовали и чланови КУД-а „Младост” из Житковца и етно-група „Лазарице“ из Крушевца.