Zona: Remi i poraz na startu

Na startu prolećnog dela prvenstva Zone Centarnaši prestavnici zabeležili su po jedan remi i poraz.

U niškom naselju Nikola Tesla fudbaleri OFK Napretka 1929 igrali su protiv Aluminijuma bez golova – 0:0.

FK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)

Naš drugi predstavnik u društvu zonaša, Morava iz Žitkovca, igrala je u Gornjem Matejevcu protiv Jedinstva. Zbog korone i kartona, na prolećnu premijeru Žitkovčani su otputovala nekompletni, bez šestorice standardnih prvotimaca i sa jednim igračem na klupi. Meč je završen rezultatom 3:1 u korist domaće ekipe, a jedini gol za Žitkovčane postigao je Nemanja Marković koji je u 18. minutu je poravnao rezultat. Ishod ovog meča mogao je da bude i drugačiji da sudije u nekoliko navrata nisu drastično oštetile Moravu. Jedna od spornih situacija dogodila se u 24. minutu kada je Uroš Velinov zatresao mrežu, ali je pomoćni sudija iz samo njemu znanih razloga podigao zastavicu.