Vuk peti na državnom prvenstvu

Članovi Džudo kluba „Aleksinac” proteklog vikenda učestovali su na dva značajna takmičenja.

Boje kluba na Prvenstvu Srbije u Beogradu u kategorijama mlađih pionira i pionirki branilo je šestoro takmičara.Vuk Petrović osvojio je peto mesto u kategoriji do 46 kilograma, a ostali takmičari i takmičarke eliminisani su već u prvim borbama.

Ekipa Džudo kluba „Aleksinac” učestvovala je i na međunarodnom turniru „Srećno 2021” u Boru i osvojila šest medalja. Odličja su bronzana, a osvojili su ih: Ksenija Pavlović, Veljko Manojlović, Ksenija Milošević, Đorđe Đorđević, Lazar Stoiljković i Sara Ristić. Osim klubova iz Srbije, na turniru su učestvovali i takmičari iz Rumunije i Severne Makedonije.

I predstojećeg vikenda mladi aleksinački džudisti i džudistkinje učestovaće na dva nadmetanja: u subotu će se takmičiti na Turniru malih šampiona u Pančevu, a u nedelju na Međunarodnom turniru „Kup Župe” u Aleksandrovcu.