Veljko se pozlatio u Požarevcu

Na „Trofeju Braničeva”, međunarodnom džudo turniru u Požarevcu, među 320 takmičara iz Srbije, Grčke i Crne Gore, bili su i predstavnici Džudo kluba „Aleksinac”, njih šestoro.

− Iako uvek može biti bolje, zadovoljni smo rezultatima naših takmičara koji su osvojili tri medalje i dva peta mesta − kaže za naš portal trener Džudo kluba „Aleksinac”, Bojana Stanković.

Prvo mesto i najsjajnije odličje izborio je Veljko Manojlović u kategoriji starijih poletaraca do 42 kilograma. Kseniji Pavlović (mlađe pionirke, – 40 kg)pripala je druga pozicija i srebrna medalja, dok je Petar Stoiljković (ml. pioniri, -46 kg)osvojio treće mesto i bronzanu medalju. Nadomak odličja bili su Lav Petrović i Mihajlo Milojković koji su osvojili peta mesta.

Narednog vikenda, tačnije u subotu, mladi aleksinački džudisti učestvovaće na jubilarnom, 10. po redu „Trofeju Voždovca” u Beogradu.

Fotografije: DŽK „Aleksinac”