Veljko i David se pozlatili

Takmičari Džudo klub „Aleksinac”, predvođeni trenerom Bojanom Stanković, učestvovali su na međunarodnom turniru „Jagodina open” u Jagodini koji je okupio 411 takmičara iz 36 klubova. Takmičenje je organizovao Džudo klub „13. maj” iz Jagodine.

Aleksinčani su osvojili sedam medalja; dve zlatne, jednu srebrnu, četiri bronzane i četiri peta mesta, a u ukupnom plasmanu zauzeli su deveto mesto.

Zlatne medalje izborili su Veljko Manojlović (st. poletarci, – 42 kg) i David Milojević (ml. pioniri, – 66 kg), srebro je pripalo i LazaruStamenkoviću (ml. pioniri, – 60 kg), dok su bronzana odličja osvojili Vuk Petrović (st. dečaci, – 50 kg), Đorđe Đorđević (st dečaci, – 66 kg),

Lazar Stoiljković (st. dečaci, + 73 kg) i Natalija Stojanović (st. poletarke, +43 kg).

I ove nedelje mladi aleksinački džudisti izaći će na strunjače, a radi se Regionalnom šampionatu Centralne Srbije u Brusu u kategoriji starijih dečaka, na kome boje kluba braniti osamtakmičara.

Fotografije: DŽK „Aleksinac”