Velika pobeda za Aleksinčane; Napredak ubedljiv protiv Metalca

Košarkaški klub Napredak JKP ostvario je devetu prvenstvenu pobedu. U 17. kolu Košarkaške lige Srbije, aleksinački tim ubedljivo je savladao ekipu Metalca iz Valjeva 83:54 (21:14, 14:14, 25:21, 23:5). Pobednika je predvodio Slaviša Bogavac sa 22 poena i 6 uhvaćenih lopti.

Utakmica je počela trojkom Vojinovića i jedinim vođstvom koje je Metalac imao na ovom meču – 0:3. Napredak je odgovorio velikom serijom (15:0) i već tada nagovestio u kom pravcu bi mogao da se nastavi ovaj susret.

Napredak je u defanzivi delovao prilično dobro, ali nekoliko propuštenih realizacija u napadu dovele su do toga da Metalac na poluvremenu smanji zaostatak na jednocifrenu razliku – 35:28.

Od početka drugog poluvremena, Napredak je postepeno uvećavao svoju prednost, a u 27. minutu došao na +23 – 59:36. Uzvraćaju gosti iz Valjeva serijom 13:1, kojom su prepolovili prednost domaćina – 60:49.

Ako je i jednog trenutka bilo nedoumice oko konačnog ishoda ovog meča, one su u potpunosti otklonjene u prvim minutima četvrte deonice. Napredak je u prva 4 minuta postigao 12, a protivniku nije dozvolio da postigne ni jedan poen.

Nakon trojke Luke Gašića u 38. minutu, aleksinački tim dostigao je maksimalnih +31 – 83:52.

Na kraju, zaslužena pobeda Napretka 83:54, deveta po redu koju je klub iz Aleksinca ostvario u debitantskoj sezoni u najjačem košarkaškom takmičenju u Srbiji.

Napredak JKP: Ilkić 16 (4sk, 5as), Gašić 5 (3sk), N. Raičević 6, Mikavica 2, D. Raičević 11 (6sk, 5as, 5ukr), Antonijević, Bogavac 22 (6sk), Stanković, Ognjenović 12 (4sk), Milojević 5 (6sk, 4as), Milinčić, Karalić 4 (5sk, 3as).

(Foto: Stefan Živković)