Током овог месеца одржава се занимљив позоришни програм под називом „Позоришни понедељак у марту”, који ће обухватити гостовања позоришта из наше земље.
Публика у Алексинцу биће у прилици да у понедељак 16. марта погледа представу „Хасанагиница” Позоришта „Драгољуб Милосављевић Гула” Културно-просветног центра Петровац на Млави. Представа у којој играју Милица Стојадиновић, Валентино Ољача, Јован Ивковић, Сузана Станковић, Срђан Мичић, Никола Бранковић и Саша Радивојевић је рађена по тексту Љубомира Симовића, док режију потписује Милош Јагодић.

Почетак представе је заказан за 20 сати, а цена улазнице износи 200 динара.
Иначе, до краја марта пред алексиначком публиком играће и представе „Љубавно писмо” Позоришта „Раша Плаовић” Уб и „Ко је овде луд?” Градског позоришта Јагодина.
Организатор програма „Позоришни понедељак у марту” је Центар за културу и уметност Алексинац, а покровитељ Општина Алексинац.
Извор фотографија: Центар за културу и уметност Алексинац.
