Sud

У ОЈТ Алексинац стигла пријава против два Алексинчана због избора у Неготину

Неформална група Алексиначки пленум поднела је против две особе са подручја општине Алексинац запослене у „ЕПСˮ – Ниш кривичну пријаву Основном јавном тужилаштву у Алексинцу због „злоупотребе изборних закона, изборног права и због кривичног дела преваре и крађе службеног возилаˮ. У одговору нашој редакцији, који је потписао потпарол ОЈТ Алексинац Владимир Ћурчић, потврђено нам је да је ово тужилаштво 4. децембра примило наведену кривичну пријаву и да ћемо о даљим радњама овог органа када буду заказане и предузете добити благовремене информације.

У тексту пријаве коју је неидентификовани Алексиначки пленум доставио и нашој редакцији стоји да су дана 30.11.2025.године М. В. и С. М. возилом марке „шкодаˮ регистарских ознака НИ247АЛ наводно дошли у Неготин, у дану гласања за локалне изборе. Сумња се да су код себе имали дупле бирачке спискове, као и податке о гласачима и позив за гласање. Даље у пријави стоји да су наводно на списку била имена људи које је требало да позову да изађу на гласање. Такође се сумња да су имали и позиве за гласање на своје име, па је њихов задатак био, према наводима подносилаца пријаве, да изађу да гласају као да су становници општине Неготин.

Ми смо неке од осумњичених контактирали који су у том тренутку били на послу. Како су нам рекли за све званичне информације можемо да се обратимо руководству фирме у којој раде. Истрага би требало да утврди наводе подносиоца пријаве, мада нисмо сигурни да је баш ово тужилаштво надлежно за овај предмет. Но најбоље да сачеком његову одлуку.

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *