U Mozgovu i Trnjanu 19 golova, u Gredetinu prazne puške

Proteklog vikenda, posle uobičajene zimske pauze, počeo je prolećni deo prvvensta Opštinske fudbalske lige.

Na premijeri u Mozgovu prava goleada; mreže su se zatresle čak 10 puta. Gostovao je jesenji šampion, Sloga iz Kormana, koja je boljom i agilnijom igrom, pogotovo u prvom delu, stigla do zaslužene pobede. Tempo je startovao sa sedmoricom igrača, da bi desetak minuta kasnije ekipa bila kompletirana. U prvom poluvremenu Kormanci su stvorili veliku prednost od 0:4. Međutim, domaćini su se u nastavku probudili, uspeli su da postignu četiri gola, ali ne i da načine preokret, tako  da je meč zaršen rezultatom 4:6. Epitet najboljeg aktera utakmice poneo je igrač gostiju Dragan Stanimirović koji se u listu strelaca upisao četiri puta.

U derbiju kola u Gredetinu, prazne puške. Napredak 2012 iz Krušja i Jedinstvo iz Bobovišta odigrali su žustar i borben meč, ali su golovi izostali. Od 68. minuta gosti su igrali sa igračem manje, jer je Rakić dobio drugi žuti karton.

I u Trnjanu prava goleada, Trnjanci su do vrha napunili mrežu gostiju, BoracRutevac 8:1.

U Gornjem Ljubešu Crvena zvezda  je savladala Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika sa 3:2, dok je u Gornjoj Peščanici Ratar prepustio pobedu gostima, ekipi Poleta iz Vitošeca koja je trijumfovala sa 1:2.

Sloga je na prvom mestu sa 30 bodova, sa dva boda manje i na drugoj poziciji je Napredak 2012, treće je Jedinstvo sa 25 bodova. Na četvrtom mestu sa 24 boda, ali i utakmicom manje je Škriljac, itd.

Danas OFK Sloga – Škriljac

Danas od 16 sati utakmicu prvog prolećnog kola u Dobrujevcu će igrati OFK Sloga – Škriljac iz Bradarca.

TEMPO – SLOGA 4:6 (0:4)

Stadion Tempa, Mozgovo. Gledalaca: oko 30. Sudija: Miloš Pejčinović (Radevac). Strelci: 0:1 Stanimirović u 14, 0:2 Stanimirović u 17, 0:3 L. Babić u 30, 0:4 Stanimirović u 35, 1:4 Dimitrijević u 50, 1:5  A. Đorđević u 53, 2:5 Karčić u 60, 2:6 Stanimirović u 61, 3:6 Mladenović u 68, 4:6 Miailović u 72. minutu.

TEMPO: Milosavljević, Stambolić, Petrov, Miailović, A. Petrović, Mladenović, Stevanović, Dimitrijević, Karčić, Stanković, Todorović.

SLOGA: Veljković, Stoilković, Nedeljković, Novaković, Stevanoić, Anđelković, D.  Đorđević, Dabarčić, Stanimirović, A. Đorđević, L. Babić.

NAPREDAK 2012 – JEDINSTVO 0:0

Igralište u Gredetinu, Gledalaca: oko 50. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Žuti kartoni: Živković, A. Petrović, M. Cvetković. (Napredak 2012), Ljubisavljević, N. Radojković (Jedinstvo). Crveni karton: Rakić u 68. minutu.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Miloš Cvetković, Marković, Đorđević (od 46. A. Stevanović), K. Jevremović, Milanović, Civić, Đošev (od 70. Stanišić), A. Petrović (od 80. Grujić), Mihajlo  Cvetković, Živković (od 46. Filipović).

JEDINSTVO: Milenković, Stefanović, Lazarević, Vidojković, S. Radojković, Blagojević, Ranđelović, Rakić, Radiojević, Ljubisavljević, N. Radojković.

BORAC – RUTEVAC 8:1 (6:0)

Igralište Borca, Trnjane. Gledalaca: oko 30. Sudija: Uroš Radosavljević (Aleksinac). Strelci: 1:0 Živković u 2, 2:0 Živković u 20, 3:0 Stanković u 22, 4:0 Stanković u 32, 5:0 Marko Zlatanović u 35, 6:0 Kostić u 37, 7:0 Zdravković u 57, 8:0 Tasić u 71, 8:1 Stošić u 81. minutu. Žuti karton: Ilić (Borac).

BORAC: Martin Zlatanović, Živković, Zdravković, Grujić (od 28. Martin Ilić), Pavić, Marko Zlatanović, Kostić, Mihajlo Ilić (od 61. Simić), Jović, Stanković, Tasić.

RUTEVAC: Zdravković, Vujnović, Grujić, Petrović, Mitrović (od 36. Milijić), Živadinović, Stanojević, Đ. Tomić (od 46. Milićević), A. Tomić, Stošić, Antić.

Fotografije: Milan Jovanović.

Naslovna fotografija: Arhiva.