У Мозгову и Трњану 19 голова, у Гредетину празне пушке

Протеклог викенда, после уобичајене зимске паузе, почео је пролећни део прввенста Општинске фудбалске лиге.

На премијери у Мозгову права голеада; мреже су се затресле чак 10 пута. Гостовао је јесењи шампион, Слога из Кормана, која је бољом и агилнијом игром, поготово у првом делу, стигла до заслужене победе. Темпо је стартовао са седморицом играча, да би десетак минута касније екипа била комплетирана. У првом полувремену Корманци су створили велику предност од 0:4. Међутим, домаћини су се у наставку пробудили, успели су да постигну четири гола, али не и да начине преокрет, тако  да је меч заршен резултатом 4:6. Епитет најбољег актера утакмице понео је играч гостију Драган Станимировић који се у листу стрелаца уписао четири пута.

У дербију кола у Гредетину, празне пушке. Напредак 2012 из Крушја и Јединство из Бобовишта одиграли су жустар и борбен меч, али су голови изостали. Од 68. минута гости су играли са играчем мање, јер је Ракић добио други жути картон.

И у Трњану права голеада, Трњанци су до врха напунили мрежу гостију, БорацРутевац 8:1.

У Горњем Љубешу Црвена звезда  је савладала Рудара 2016 са Алексиначког Рудника са 3:2, док је у Горњој Пешчаници Ратар препустио победу гостима, екипи Полета из Витошеца која је тријумфовала са 1:2.

Слога је на првом месту са 30 бодова, са два бода мање и на другој позицији је Напредак 2012, треће је Јединство са 25 бодова. На четвртом месту са 24 бода, али и утакмицом мање је Шкриљац, итд.

Данас ОФК Слога – Шкриљац

Данас од 16 сати утакмицу првог пролећног кола у Добрујевцу ће играти ОФК Слога – Шкриљац из Брадарца.

ТЕМПО – СЛОГА 4:6 (0:4)

Стадион Темпа, Мозгово. Гледалаца: око 30. Судија: Милош Пејчиновић (Радевац). Стрелци: 0:1 Станимировић у 14, 0:2 Станимировић у 17, 0:3 Л. Бабић у 30, 0:4 Станимировић у 35, 1:4 Димитријевић у 50, 1:5  А. Ђорђевић у 53, 2:5 Карчић у 60, 2:6 Станимировић у 61, 3:6 Младеновић у 68, 4:6 Миаиловић у 72. минуту.

ТЕМПО: Милосављевић, Стамболић, Петров, Миаиловић, А. Петровић, Младеновић, Стевановић, Димитријевић, Карчић, Станковић, Тодоровић.

СЛОГА: Вељковић, Стоилковић, Недељковић, Новаковић, Стеваноић, Анђелковић, Д.  Ђорђевић, Дабарчић, Станимировић, А. Ђорђевић, Л. Бабић.

НАПРЕДАК 2012 – ЈЕДИНСТВО 0:0

Игралиште у Гредетину, Гледалаца: око 50. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Жути картони: Живковић, А. Петровић, М. Цветковић. (Напредак 2012), Љубисављевић, Н. Радојковић (Јединство). Црвени картон: Ракић у 68. минуту.

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, Милош Цветковић, Марковић, Ђорђевић (од 46. А. Стевановић), К. Јевремовић, Милановић, Цивић, Ђошев (од 70. Станишић), А. Петровић (од 80. Грујић), Михајло  Цветковић, Живковић (од 46. Филиповић).

ЈЕДИНСТВО: Миленковић, Стефановић, Лазаревић, Видојковић, С. Радојковић, Благојевић, Ранђеловић, Ракић, Радиојевић, Љубисављевић, Н. Радојковић.

БОРАЦ – РУТЕВАЦ 8:1 (6:0)

Игралиште Борца, Трњане. Гледалаца: око 30. Судија: Урош Радосављевић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Живковић у 2, 2:0 Живковић у 20, 3:0 Станковић у 22, 4:0 Станковић у 32, 5:0 Марко Златановић у 35, 6:0 Костић у 37, 7:0 Здравковић у 57, 8:0 Тасић у 71, 8:1 Стошић у 81. минуту. Жути картон: Илић (Борац).

БОРАЦ: Мартин Златановић, Живковић, Здравковић, Грујић (од 28. Мартин Илић), Павић, Марко Златановић, Костић, Михајло Илић (од 61. Симић), Јовић, Станковић, Тасић.

РУТЕВАЦ: Здравковић, Вујновић, Грујић, Петровић, Митровић (од 36. Милијић), Живадиновић, Станојевић, Ђ. Томић (од 46. Милићевић), А. Томић, Стошић, Антић.

Фотографије: Милан Јовановић.

Насловна фотографија: Архива.