Trijumf za vrh tabele

U vanrednom, 30. kolu Okružne lige, fudbaleri OFK Napretka 1929 juče su na Gradskom stadionu u Aleksincu sa 2:0 savladali ekipu Mladosti iz Batušinca. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu – prvi u 66. minutu dao je Kitić, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Lazić. Od 67. minuta gosti su igrali sa igračem manje, jer je Stojadinović dobio drugi žuti karton.

1:0 – Kitić u 66. minutu

‒ Do pobede smo došli teže nego što smo očekivali ‒ rekao nam je posle utakmice trener OFK Napredtka 1929, Marko Bajić. ‒ Možda je važnost meča uticala na lošiju igru u prvom poluvremenu. Međutim, u drugom delu dali smo sve od sebe i zasluženo trijumfovali ‒ ističe naš sagovornik.

Posle ovog kola Aleksinčani su preuzeli vodeću poziciju na tabeli sa 72 boda.
Juče su, inače, odigrane još dve utakmice. Slogu je u Kormanu sa 2:3 pobedio Naisus iz Rožine, a na utakmici u Rožini, gde su rivali bili Padina i Moravac iz Zaplanjske Toponice, pobedili su gosti sa 3:4.

Danas od 17 sati na programu su još dva meča – u Kočanu Radnički – Napredak 2012 iz Krušja i u Donjoj Rasovači Rasovača – Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša.
U sklopu 30. kola, prekjuče je u Čečini Moravac pobedio Palilulu iz Aleksinca sa 5:4.
Slobodna u ovom kolu je Morava iz Žitkovca.

OFK Napredak 1929 – Mladost (B) 2:0 (0:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Predrag Milovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Kitić u 66, 2:0 Lazić u 68. minutu. Žuti kartoni: Lazić, N. Cander (OFK Napredak 1929), Jocić, Ilić, (Mladost). Crveni karton: Stojadinović (Mladost) u 67. minutu.

2:0 – Lazić u 68. minutu

OFK NAPREDAK 1929: Miletić, M. Cander, Arsić, N. Cander (od 72. A. Stefanović), Đokić, Janković, Milojević (od 50. A. Stevanović), Lazić, N. Babić, Spalević, Kitić (od 80. D. Jovanović).

MLADOST (B): N. Dinić, M. Đorđević, Petrović, Stojadinović, Marko Dinić, Miloš Dinić, Jocić, Milenković, Đorđević, N. Dinić, Ilić.