Спектакл у Алексинцу: Богавац и Илкић водили Напредак до прве победе

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП остварио је тријумф на свом дебију у Кошаркашкој лиги Србије. Алексинчани су у препуној Спортској хали савладали ОКК Београд 77:55 (10:14, 17:14, 17:15, 33:12). Питање победника било је одлучено тек у последњим минутима меча. Најбољи појединац на мечу био је Славиша Богавац са 23 поена и 11 ухваћених лопти. Најефикаснији код гостију био је Михаило Јовичић са 14 поена.

Пуна два минута била су потребна да би нека од двеју екипа дошла до првих поена. Карло Матковић је реализовао оба слободна бацања и донео 0:2 својој екипи. Гости из Београда озбиљно су намучили алексиначки тим, посебно у првој четвртини. Играли су чвршће у одбрани и покупили више лопти у скоку.

Приметна је била и нервоза у редовима Напретка, о којој је говорио и тренер Небојша Раичевић. Домаћи тим у овим тренуцима меча деловао је безидејно у нападу, а прецизност у шуту са дистанце готово да није постојала.

Резултатски егал постојао је пуних 35 минута. У последњој деоници, поред Богавца, прорадио је и Александар Илкић. Плејмејкер Напретка је у завршних 10 минута убацио од 18, од укупно 19 поена на овом сусрету.

Домаћи тим је на тај начин остварио своју прву победу на свом дебију у најјачем кошаркашком такмичењу у Србији.

Наредног викенда изабраници тренера раичевића гостују Новом Пазару, екипи која сутра са Златибором игра свој први меч у сезони.

Резултати осталих утакмица: Слобода – Тамиш 77:74, Борац – Металац 99:75, Дунав – Војводина 117:68, Вршац – Колубара 83:73, Младост – Динамик 81:97.