Slavlje Žitkovčana u derbiju

Proteklog vikenda u Zoni Centar odigrane su utakmice drugog kola. U žiži interesovanja ljubitelja fudbala bio je svakako komšijski derbi u Aleksincu između starih rivala, OFK Napretka 1929 i žitkovačke Morave. Ovoga puta Žitkovčani su slavili sa 0:2.

Pobedu su izvojevali su i fudbaleri Moravice koji su u Subotincu sa 2:1 pobedili tim Zemljoradnika iz Balajinca sa 2:1. Dvostruki strelac za Moravicu bio je Nenad Milunović koji je mrežu golmana Antonijevića zatresao u 13. i 49. minutu. Pogodak za goste postigao je Stanković u 78. minutu.

Jelašnica: Rudar – Vrtište 3:4,
Medoševac: Mladost – OFK Brzi Brod 1:0,
Svrljig: Svrljig – Naša krila (Belotinac) 0:5,
Pukovac: Pukovac – Orljane 5:3,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – OFK Niš 0:1, i
Malošište: Malošište – Bukovik (Ražanj) 4:0.

OFK NAPREDAK – MORAVA 0:2 (0:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Gledalaca: oko 400. Sudija: Dušan Mitrović (Niš). Strelci: 0:1 Ristić u 83, 0:2 Slobodan Janković u 89. minutu. Žuti kartoni: Lazić, Radojković, R. Janković (OFK Napredak), Nikolić, Petrović, D. Stojiljković, S. Janković (Morava).

OFK NAPREDAK: A. Ristić, L. Janković (od 82. Živković), Đukić, Cander, Milošević, R. Janković, Milojević (od 58. Radojković), Lazić, N. Babić, Tasić, L. Babić.

MORAVA: Stoiljković, Novković, Živadinović (od 58. Stojanović), Marjanović, Milošević, Petrović, Nikolić, Dodić (od 46. Stojiljković), M. Ristić, Radenković, Cvetković (od 46. S. Janković).

U prvom poluvremenu bolji su bili Aleksinčani, a u drugom Žitkovčani.

U prvom delu meča brzonogi Lazar Babić dva puta je bio u idealnoj poziciji da savlada golmana Stoiljkovića; prvi put u 6. minutu njegov udarac zaustavila je stativa, a dugi put u 14. minutu pogodio je prečku.

Pogodak M. Ristića u 86. minutu

Drugi deo utakmice pripao je gostima. U samom finišu meča za šest minuta Žitkovčani su postigli dva gola i osvojili ceo plen. Golmana domaćih Aleksu Ristića najpre je savladao Martin Ristić u 83. minutu, a zatim i Janković minut pre kraja meča.

Pogodak S. Jankovića u 89. minutu

Marko Stevanović, trener FK Morave:

‒ Utakmica je bila veoma teška. Domaćin je odlično odigrao prvo poluvreme, a u drugom delu mi smo preuzeli inicijativu i stigli do pobede. Moja ekipa je fizički bolje pripremljena i mislim da je to odnelo prevagu.

Marko Bajić, trener OFK Napretka:

‒ Derbi je opravdao očekivanja. Morava je iskoristila svoje šance, mi nismo. Mislim da rezultat nije realna slika onoga što se događalo na terenu. Čestitam Moravi na pobedi.