Славље Житковчана у дербију

Протеклог викенда у Зони Центар одигране су утакмице другог кола. У жижи интересовања љубитеља фудбала био је свакако комшијски дерби у Алексинцу између старих ривала, ОФК Напретка 1929 и житковачке Мораве. Овога пута Житковчани су славили са 0:2.

Победу су извојевали су и фудбалери Моравице који су у Суботинцу са 2:1 победили тим Земљорадника из Балајинца са 2:1. Двоструки стрелац за Моравицу био је Ненад Милуновић који је мрежу голмана Антонијевића затресао у 13. и 49. минуту. Погодак за госте постигао је Станковић у 78. минуту.

Јелашница: Рудар – Вртиште 3:4,
Медошевац: Младост – ОФК Брзи Брод 1:0,
Сврљиг: Сврљиг – Наша крила (Белотинац) 0:5,
Пуковац: Пуковац – Орљане 5:3,
Горњи Матејевац: Јединство – ОФК Ниш 0:1, и
Малошиште: Малошиште – Буковик (Ражањ) 4:0.

ОФК НАПРЕДАК – МОРАВА 0:2 (0:0)

Градски стадион у Алексинцу. Гледалаца: око 400. Судија: Душан Митровић (Ниш). Стрелци: 0:1 Ристић у 83, 0:2 Слободан Јанковић у 89. минуту. Жути картони: Лазић, Радојковић, Р. Јанковић (ОФК Напредак), Николић, Петровић, Д. Стојиљковић, С. Јанковић (Морава).

ОФК НАПРЕДАК: А. Ристић, Л. Јанковић (од 82. Живковић), Ђукић, Цандер, Милошевић, Р. Јанковић, Милојевић (од 58. Радојковић), Лазић, Н. Бабић, Тасић, Л. Бабић.

МОРАВА: Стоиљковић, Новковић, Живадиновић (од 58. Стојановић), Марјановић, Милошевић, Петровић, Николић, Додић (од 46. Стојиљковић), М. Ристић, Раденковић, Цветковић (од 46. С. Јанковић).

У првом полувремену бољи су били Алексинчани, а у другом Житковчани.

У првом делу меча брзоноги Лазар Бабић два пута је био у идеалној позицији да савлада голмана Стоиљковића; први пут у 6. минуту његов ударац зауставила је статива, а дуги пут у 14. минуту погодио је пречку.

Погодак М. Ристића у 86. минуту

Други део утакмице припао је гостима. У самом финишу меча за шест минута Житковчани су постигли два гола и освојили цео плен. Голмана домаћих Алексу Ристића најпре је савладао Мартин Ристић у 83. минуту, а затим и Јанковић минут пре краја меча.

Погодак С. Јанковића у 89. минуту

Марко Стевановић, тренер ФК Мораве:

‒ Утакмица је била веома тешка. Домаћин је одлично одиграо прво полувреме, а у другом делу ми смо преузели иницијативу и стигли до победе. Моја екипа је физички боље припремљена и мислим да је то однело превагу.

Марко Бајић, тренер ОФК Напретка:

‒ Дерби је оправдао очекивања. Морава је искористила своје шанце, ми нисмо. Мислим да резултат није реална слика онога што се догађало на терену. Честитам Морави на победи.