Slavlje „rudara” u komšijskom derbiju (FOTO+VIDEO)

I u Okružnoj fudbalskoj ligi odigrani su mečevi trećeg kola.

U komšijskom derbiju na Aleksinačkom Rudniku, Rudar Alpos je sa 2:1 savladao OFK Rutevac. U prvom poluvremenumreže su mirovale, a onda su gosti u 52. minutu stigli do prednosti pogotkom Rajkovića. Kapiten „rudara” Aleksandar Zemljak poravnao je rezultat u 76. minutu, a gol za tri boda postigao je Predrag Đorđević dva minuta pre kraja utakmice.

OFK Rutevac

Pobedu je izvojevala i Palilula koja je u Aleksincu sa 2:1 savladala Rasovaču. Sloga iz Kormana poražena je Kočanu od Radničkog sa 1:0, a poraz je pretrpeo i Jastrebac iz Tešice koji je u Doljevcu od istoimene ekipe izgubio sa 4:1.

Azbresnica: Borac – Pobeda (Rusna) 1:2.

Stopostotni učinak u prva tri kola ostvarili su Doljevac, Pobeda iz Rusne i Baličevac.
Što se klubova sa područja aleksinačke opštine tiče, najbolji plasman trenutno ima Rudar Alpos koji je na četvrtom mestu sa sedam bodova.

RUDAR ALPOS – OFK RUTEVAC 2:1 (0:0)

Stadion Rudara, Aleksinački Rudnik. Sudija: Vladica Miladinović (Jugbogdanovac). Strelci: 0:1 Rajković u 52, 1:1 A. Zemljak u 76, 2:1 P. Đorđević u 88. minutu. Žuti kartoni: A. Đorđević (Rudar Alpos), Denić, Radojković (OFK Rutevac).

RUDAR ALPOS: Cvetkov, Jevremović, P. Đorđević, Nikolić, Milošević (od 75. A. Đorđević), Galić, Jovanović, Golubović (od 59. Ivanović), Stojmenović (od 33. Radulović), A. Zemljak, Stojanov.

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković (od 55. Milošević), Đorđević (od 70. Ignjatović), Radojković, Slavnić, Brzaković, Ilić, Lovrenčić, Lazarević (od 46. Lazić), Rajković, Denić.

Foto/video: Dragan Milošević