Slavlje Radevčana u derbiju (FOTO+VIDEO)

Utakmicama 16. kola nastavljeno je prvenstvo fudbalera u Opštinskoj ligi.

U derbiju kola, lider šampionata Polet iz Radevca igrao je na svom terenu protiv OFK Sloge iz Dobrujevca i pobedio sa 3:2.

Mozgovo: Tempo – Crvena zvezda (Gornji Ljubeš) 0:2,
Subotinac: Škriljac (Bradarac) – Jedinstvo (Bobovište) 1:0,
Vitoševac: Polet – Vukašinovac 3:0, i
Gredetin: Napredak 2012  (Krušje) – Rutevac 3:1.

Slobodan u ovom kolu slobodan je bio Borac (Trnjane).

Posle 16. kola na čelu tabele je i dalje Polet iz Radevca koji sada ima 35 bodova. Sa četiri boda manje na deobi drugog mesta su tri ekipe, Škriljac, Polet iz Vitoševca i Crvena zvezda, a na petoj poziciji je OFK Sloga sa 30 bodova. Slede: Borac na šestom mestu sa 17 bodova, sedmi je Napredak 2012 sa 16 bodova, Jedinstvo je na osmoj poziciji sa 14 bodova, Vukašinovac ima 11 bodova i zauzima deveto mesto, Rutevac je deseti sa sedam, dok je Tempo na samom dnu tabele sa tri boda.

POLET (R) – OFK SLOGA 3:2 (1:2)

Radevčani su došli do prednosti golom Bojana Dinića u osmom minutu. Gosti iz Dobrujevca poravnali rezultat pogotkom Ivana Lazića u 21. minutu, a zatim su preko Ivana Jovanovića u 39. minutu povisili na 1:2.

FK Polet Radevac

U samom finišu drugog poluvremena, četiri minuta pre kraja utakmice, Marko Dabarčić je izjednačio na 2:2, da bi konačan rezultat postavio Miljan Radojković u 89. minutu golom iz jedanaesterca.

OFK Sloga Dobrujevac

Igralište Poleta, Radevac. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Dinić u 8, 1:1 I. Lazić u 21, 1:2 I. Jovanović u 39, 2:2 Dabarčić u 86., 3:2 Radojković (iz jedanaesterca) u 89. minutu.

FK PoletPOLET (R): Pejčinović, D. Jovanović, D. Petrović, Agatonović, Nikolić, Dabarčić, Gojković, Radojković, Stamatović, Dinić, S. Petrović.

ofkslogadobrujevacOFK SLOGA: Ivanović, Tasić, Momčilović, Vukadinović, Bjelić, Popović, Tasić, Ristić, I. Jovanović, Stanojević, I. Lazić.

Foto/video: Milan Jovanović