Славље Радевчана у дербију (ФОТО+ВИДЕО)

Утакмицама 16. кола настављено je првенство фудбалера у Општинској лиги.

У дербију кола, лидер шампионата Полет из Радевца играо је на свом терену против ОФК Слоге из Добрујевца и победио са 3:2.

Мозгово: Темпо – Црвена звезда (Горњи Љубеш) 0:2,
Суботинац: Шкриљац (Брадарац) – Јединство (Бобовиште) 1:0,
Витошевац: Полет – Вукашиновац 3:0, и
Гредетин: Напредак 2012  (Крушје) – Рутевац 3:1.

Слободан у овом колу слободан је био Борац (Трњане).

После 16. кола на челу табеле је и даље Полет из Радевца који сада има 35 бодова. Са четири бода мање на деоби другог места су три екипе, Шкриљац, Полет из Витошевца и Црвена звезда, а на петој позицији је ОФК Слога са 30 бодова. Следе: Борац на шестом месту са 17 бодова, седми је Напредак 2012 са 16 бодова, Јединство је на осмој позицији са 14 бодова, Вукашиновац има 11 бодова и заузима девето место, Рутевац је десети са седам, док је Темпо на самом дну табеле са три бода.

ПОЛЕТ (Р) – ОФК СЛОГА 3:2 (1:2)

Радевчани су дошли до предности голом Бојана Динића у осмом минуту. Гости из Добрујевца поравнали резултат поготком Ивана Лазића у 21. минуту, а затим су преко Ивана Јовановића у 39. минуту повисили на 1:2.

ФК Полет Радевац

У самом финишу другог полувремена, четири минута пре краја утакмице, Марко Дабарчић је изједначио на 2:2, да би коначан резултат поставио Миљан Радојковић у 89. минуту голом из једанаестерца.

ОФК Слога Добрујевац

Игралиште Полета, Радевац. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Динић у 8, 1:1 И. Лазић у 21, 1:2 И. Јовановић у 39, 2:2 Дабарчић у 86., 3:2 Радојковић (из једанаестерца) у 89. минуту.

FK PoletПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Д. Јовановић, Д. Петровић, Агатоновић, Николић, Дабарчић, Гојковић, Радојковић, Стаматовић, Динић, С. Петровић.

ofkslogadobrujevacОФК СЛОГА: Ивановић, Тасић, Момчиловић, Вукадиновић, Бјелић, Поповић, Тасић, Ристић, И. Јовановић, Станојевић, И. Лазић.

Фото/видео: Милан Јовановић