Славље Радевчана у Баличевцу, Тешичани бројали до осам!

У 12. колу Окружне лиге фудбалери Полета и Јастрепца освојили су цео плен, док је утакмица у Азбресници између Борца и Слоге из Кормана прекинута.

Полет из Радевца играо је у Баличевцу против истоимене екипе и победио са 2:4. Головима Митровића и Агатоновића, Полет је прво полувреме решио у своју корист са 0:2. Међутим, домаћи тим је у 57. минуту преко Алића смањио на 1:2. Мреже су затим мировале све до 85. минута, а онда суза пет минута пала три гола. Најпре је Андрија Динчић повисио на 1:3, два минута пре краја Микић је погодио за 2:3 да би у 90. минуту Динчић постигао свој други гол и тако оверио победу Радевчана.

У Русни Јастребац из Тешице до врха је напунио мрежу Победе и славио чак са 8:1. По два гола постигли су Милан Тасић и Дарко Ценић, а по једанпут су се у листу стрелаца уписали Симоновић, Поповић, Крстић и резериста Врбић.

У Азбресници су играли Борац и Слога из Кормана. У 62. минуту судија је показао црвени картон двојици играча Слоге, Лазару Стојковићу и Бркићу. Меч је прекинут у 73. минуту при резултату 3:2, јер су Корманци остали са недовољним бројем играча на терену.

Остали резултати 12. кола Окружне лиге:

Балајинац: Земљорадник – Наисус (Рожина) 1:0,
Шарлинац: Топлица – Тасковићи 4:6,
Заплањска Топоница: Моравац – Рад (Мерошина) 1:2, и
Чечина: Моравац – Раднички (Кочане) 1:2.

Слободна је била Слога из Јовановца.

Земљорадник је на челу табеле са 26 бодова, Полет из Радевца је на другом месту са бодом мање, Јастребац је са 23 бода скочио на трећу позицију, док је Слога из Кормана 14. са седам бодова.

БАЛИЧЕВАЦ – ПОЛЕТ (Р) 2:4 (0:2)

Игралиште у Баличевцу. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Митровић у 9, 0:2 Агатоновић у 31, 1:2 Алић у 57, 1:3 А. Динчић у 85, 2:3 Микић у 88, 2:4 А. Динчић у 90. минуту. Жути картони: Илић, Стаменковић, У. Микић, Прокић, Павловић, В. Микић (Баличевац).

БАЛИЧЕВАЦ: Прокић, Чакић (од 73. Н. Павловић), У. Микић, Јовановић, Тодоровић, Милић, М. Илић (од од 46. М. Микић), Стаменковић, Н. Илић (од 60. М. Микић), М. Павловић, Алић.

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Агатоновић (од 52. Милић), Д. Петровић, Пешић, Стевановић, М. Радојковић, Михајловић (од 90. Нешић), Н. Радојковић, Н. Бабић (од 79. А. Динчић), Митровић, Ристић (од 90. Обрадовић).

ПОБЕДА – ЈАСТРЕБАЦ 1:8 (0:3)

Игалиште у Русни. Судија: Владица Миладиновић (Прокупље). Стрелци: 0:1 Крстић у 2, 0:2 Тасић у 7, 0:3 Тасић у 37, 0:4 Поповић у 54, 0:5 Д. Ценић у 58, 0:6 Симоновић у 62, 0:7 Врбић у 69, 0:8 Д. Ценић у 79, 1:8 Стојановић у 83. минуту. Жути картони: Филипоић (Победа), Крстић (Јастребац).

ПОБЕДА: С. Димитријевић, Митић, Д. Димитријевић, Љубисављеић, Бораковић, Касумовић, И. Тасић, Игњатовић, Филиповић, Јованчић, Стојановић.

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Пантовић, Поповић, Крстић (од 63. В. Динчић), М. Тасић, Д. Ценић, Лукић, А. Станковић (од 63. Врбић) , А. Динчић, Станојевић (од 68. Н. Ценић).

БОРАЦ – СЛОГА (К) 3:2 (2:2)

Игралиште у Азбресници. Судија: Бранко Кандић (Ниш). Стрелци: 1:0 Најденов у 14, 2:0 Ђ. Ђорђевић у 23, 2:1 Јанаћковић у 33, 2:2 Рајковић (из пенала) у 45, 3:2 Најденов у 72. минуту. Жути картони: Недељковић, Д. Ђорђевић, Димитријевић (Слога). Црвени картони: Л. Стојковић, Бркић (Слога) у 62. минуту.

БОРАЦ: Младеновић, Илић, Тасић, Стевић, М. Ђорђевић, Николић, Милетић, Ђукић, Ђ. Ђорђевић, Б. Ђорђевић, Најденов.

СЛОГА (К): Бркић, Л. Стојковић, Ј. Стојковић (од 55. Димитријевић), Недељковић, Д. Ђорђевић, Стојиљковић, Радојковић, Војиновић, Рајковић, А. Ђорђевић, Јанаћковић.

Фотографије: Милан Јовановић (Баличевац – Полет) и званична Инстаграм страница ФК Јастребац, Тешица (Победа – Јастребац)