Slavlje Krušjana u derbiju, Kormanci bolji od komšija

Minulo sedmo kolo Opštinske fudbalske lige donelo je nekoliko iznenađenja.

Derbi susretu u Gornjem Ljubešu između Crvene zvezde i Napretka 2012 iz Krušja pripao je Krušjanima koji su slavili sa 1:2. U obostrano otvorenoj igri domaći tim bio je bolji u prvom delu, a gosti u nastavku kada su postigli  gol više od rivala i uknjižili nova tri boda.

Susret prvih komšija, Ratara iz Gornje Peščanice i Sloge iz Kormana, protekao je u znaku gostiju koji su apsolutno opravdali ulogu favorita i slavili sa 0:4. Dva gola za Kormance postigao je najbolji strelac ekipe Stanimirović, a po jedan gol dali su Miln Anđelković i Marko Stevanović.

Na gostovanju u Vitoševcu Jedinstvo iz Bobovišta iznenadilo je domaći Polet i slavilo sa pola tuceta golova – 0:6.

Na Aleksinačkom Rudniku Rudar 2016 prepustio je plen Škriljcu iz Bradarca koji je pobedio sa 0:4. Ovom pobedom Škriljac  je istakao svoju kandidaturu za jesenje počasti.

Rutevac je na svom terenu zabeležio drugi trijumf u prvenstvu – sa 6:2 je pobedio Tempo iz Mozgova.

I Borac je u Trnjanu upisao drugu pobedu u aktuelnom šampionatu; sa 3:2 savladao OFK Slogu iz Dobrujevca.

Mrtva trka za čelo tabele između Sloge iz Kormana i Napretka 2012 iz Krušja se nastavljena je i u ovom kolu. Obe ekipe su pobedile i trenutno imaju po 18 bodova, a dalje slede: Škriljac sa 15 bodova, Crvena zvezda 13, Jedinstvo 12, Polet i Rudar 2016 po 10, Tempo 9, OFK Sloga 7, Rutevac 6, Borac 5 bodova i Ratar bez bodova.

Fotografije: Milan Jovanović, Blagoje Graorski

CRVENA ZVEZDA – NAPREDAK 2012 1:2 (1:0)

Igralište u Gornjem Ljubešu. Gledalaca: 30. Sudija: Marko Stanojević (Moravski Bujmir). Strelci: 1:0 N. Milojević u 7, 1:1 Mihajlo Cvetković u 60, 1:2 Grujić u 79. minutu. Žuti kartoni: Stevanović, Anđelinković, Živić, Savić, Popović (C. zvezda), V. Milošević, Miloš Cvetković, Stevanović, K. Jevremović (Napredak 2012).

Crvena zvezda Gornji LjubešCRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Živić, Savić, Tasić, Stevanović, Nikola Milojević, Lazarević (od 26. Milijić), Todorović, Anđelinković, Vacić (od 58. Jovanović), Popović.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Miloš Cvetković, Stanišić, Aleksa Petrović (od 73. M. Milošević), K. Jevremović, Milanović, A. Stevanović (od 46. A. Grujić),  A. Jevremović (od 58. G. Cvetković), Aleksandar Petrović, Mihajlo Cvetković, V . Milošević (od 46. V. Grujić).

BORAC – OFK SLOGA 3:2 (0:1)

Igralište u Trnjanu: Gledalaca: oko 50. Sudija: Uroš Radosavljević (Aleksinac). Strelci: 0:1 I. Lazić u 36, 1:1 P. Lazić u 50, 2:1 Miloš Zlatanović  (iz penala) u 54, 3:1 Miloš Zlatanović u 65, 3:2 Jovanović u 80. minutu. Žuti kartoni: Veljković, Martin Zlatanović (Borac), Momčilović (OFK Sloga).

fkboractrnjaneBORAC: Mladenović, N. Dojčinović, Martin Zlatanović, Novković, I. Ilić, Marko Zlatanović, M. Dojčinović, Kostić, Veljković (od 76. M. Ilić), Miloš Zlatanović, P. Lazić (od 68. Glišić).

ofkslogadobrujevacOFK SLOGA: Ivanović, Radovanović, Živanović, Vukić, Momčilović, Bjelić, Matić, Mihajlović, Stanković, I. Lazić, Jovanović.

RUTEVAC – TEMPO 6:2 (2:2)

Igralište u Rutevcu. Gledalaca: 30. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 P. Tomić u 15, 1:1 Stanković u 23, 1:2 Stanković u 25, 2:2 Todorović (iz penala) u 42, 3:2 Grujić u 48, 4:2 Đ. Tomić u 71, 5:2 Stanojević u 81, 6:2 A. Tomić (iz penala) u 89. minutu. Žuti kartoni: Grujić (Rutevac), Karčić, Stanišić, Stanojević (Tempo). Crveni karton: Milutinović (Tempo) u 87. minutu.

RUTEVAC: Stošić, V. Grujić, Petrov, Mihajlović, Todorović, Tomić, N. Grujić, Đ. Tomić, A. Tomić, Stanojević, Lazić.

TEMPO: Milosavljeić, Stambolić, Milutinović, Milenković, Stanojević, Zipalović, D. Petrović, Stepanović(od 72.  I. Mladenović), Karčić (od 49. M. Mladenović), Stanišić, Stanković.