Slavlje Kormanaca u Dobrujevcu, Krušjani do bodova službeno

U pretposlednjem, 21.kolu Opštinske fudbalske lige na pet utakmica mreže su se zatresle 30 puta, dakle u proseku bilo je šest golova po meču.

Od toga, čak 10 pogodaka palo je na utakmici u Dobrujevcu između OFK Sloge i lidera prvenstva, Sloga iz Kormana – 3:7. Bila je to borbena utakmica u kojoj je bilo dosta trčanja i dosta golova; Kormanci su u svim elementima igre bili bolji i zasluženo su upisali još tri boda na svoj konto. U ekipi gostiju istakli su se Lazar Babić i Marko Nedeljković koji su golmana Dobrujevčana Marka Aleksića savladali po tri puta.

Meč u Gredetinu, gde je trebalo da igraju Napredak 2012 iz Krušja i Tempo iz Mozgova nije odigran jer gosti nisu došli, pa će utakmica biti registrovana službenim rezultatom (3:0) u korist domaće ekipe.

U Trnjanu Borac je u prvom poluvremenu imao vođstvo od 2:0, ali je u nastavku dopustio ekipi Jedinstva iz Bobovišta da anulira prednost i pobedi sa 2:3. U 51. minutu gosti nisu iskoristili jedanaesterac. U tom minutu crveni karton je dobio predstavnik domaće ekipe Milorad Ilić zbog nepristojnog protesta protiv jedne sudijske odluke.

I na utakmici u Gornjem Ljubešu Crvena zvezda – Škriljac iz Bradarca došlo je do preokreta. U prvom poluvremenu bilo je 1:0 za crveno-bele, na kraju pobeda gostiju sa 1:2.

U derbiju začelja u Gornjoj Peščanici Ratar je bio više nego ubedljiv; sa 5:1 pobedio je ekipu Rutevca.

U Vitoševcu domaći Polet prepustio je pobedu gostima sa Aleksinačkog Rudnika, Polet – Rudar 2016 – 1:5. Het-trik za „rudare” postigao je Ostoja Lazić. Sudija Ivan Jovanović pokazao je dva crvena kartona; u 30. minutu igraču gostiju Aleksandaru Đuriću zbog bezobzirnog starta i u 53. minutu igraču domaćih Davidu Veličkoviću zbog drugog žutog kartona.

Kolo pre kraja na čelu tabele je Sloga sa 54 boda. Na drugom mestu sa bodom manje je Napredak 2012, treće je Jedinstvo sa 49 bodova, četrtu poziciju zauzima Škriljac sa 47 bodova, itd.

OFK SLOGA – SLOGA 3:7 (2:4)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 L. Babić u 11,0:2 Nedeljković u 18, 0:3 Đorđević u 22, 1:3 Radojković u 26, 1:4 L. Babić u 33, 2:4 Lazić u 35, 2:5 Nedeljković u 60, 2:6 L. Babić u 65, 2:7 Nedeljković u 67, 3:7 Ivanović u 82. minutu.

OFK SLOGA: Aleksić, Vukić, Jović (od 46. Nikola Tasić), F. Petrović, Stanković (od 38. Nemanja Tasić), Milovanović (od 46. Jocić), Lazić (od 62. N. Petrović), Radojković, Jovanović, Đorđević, Radovanović (od 73. Ivanović).

SLOGA: Veljković, Stojković, Stoiljković, D. Đorđević, Stevanović, Nedeljković, A. Đorđević, A. Anđelković (od 62. Novaković), Radojković, M. Anđelković, L. Babić.

BORAC – JEDINSTVO 2:3 (2:0)

Igralište u Trnjanu. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci:1:0 Zdravković u 18, 2:0 Martin Zlatanović u 39, 2:1 Ranđelović u 46, 2:2 Ranđelović u 86, 2:3 Ljubisavljević u 87. minutu. Žuti kartoni: Dojčinović, Stanković (Borac).

BORAC: Mladenović, Zdravković, Grujić, Ilić, Pavić, Marko Zlatanović (od 85. Kostić), Dojčinović (od 68. Jovanović), Martin Zlatanović, Stanković, Miloš Zlatanović, Jović.

JEDINSTVO: Milenković, Brzaković, Dragićević, Vidojković, Živković, Ranđelović, Zorkić, Rakić, Ljubisavljević, Radojković, Radivojević.

POLET – RUDAR 2016  1:5 (0:1)

Igralište u Vitoševcu. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stojanov (iz penala) u 22, 0:2 O. Lazić u 55, 0:3 Milanović u 61, 0:4 O. Lazić u 64, 0:5 O. Lazić u 67, 1:5 Nikolovski u 81. minutu. Žuti kartoni: Popović (Polet), Kostadinović, A. Đorđević (Rudar 2016). Crveni kartoni: Đurić (Rudar 2016) u 30, Veličkoić (Polet) u 53. minutu.

POLET: Veljković, Veličković, Rajić (od 72. S. Đorđević), Bogdanović, Maksimović, Popović, Kadrić (od 56. Todorović), Čekrlić, Živković, Nikolovski, N. Lazić.

RUDAR 2016: Vučić, A. Đorđević, Milanović, P. Đorđević, Đurić, Jovanović, Dimitrijević, D. Jovanović, O. Lazić, Stojanov, Kostadinović.

Fotografije: Milan Jovanović
Naslovna fotografija: Ilustracija (arhiva)