Славље Корманаца у Добрујевцу, Крушјани до бодова службено

У претпоследњем, 21.колу Општинске фудбалске лиге на пет утакмица мреже су се затресле 30 пута, дакле у просеку било је шест голова по мечу.

Од тога, чак 10 погодака пало је на утакмици у Добрујевцу између ОФК Слоге и лидера првенства, Слога из Кормана – 3:7. Била је то борбена утакмица у којој је било доста трчања и доста голова; Корманци су у свим елементима игре били бољи и заслужено су уписали још три бода на свој конто. У екипи гостију истакли су се Лазар Бабић и Марко Недељковић који су голмана Добрујевчана Марка Алексића савладали по три пута.

Меч у Гредетину, где је требало да играју Напредак 2012 из Крушја и Темпо из Мозгова није одигран јер гости нису дошли, па ће утакмица бити регистрована службеним резултатом (3:0) у корист домаће екипе.

У Трњану Борац је у првом полувремену имао вођство од 2:0, али је у наставку допустио екипи Јединства из Бобовишта да анулира предност и победи са 2:3. У 51. минуту гости нису искористили једанаестерац. У том минуту црвени картон је добио представник домаће екипе Милорад Илић због непристојног протеста против једне судијске одлуке.

И на утакмици у Горњем Љубешу Црвена звезда – Шкриљац из Брадарца дошло је до преокрета. У првом полувремену било је 1:0 за црвено-беле, на крају победа гостију са 1:2.

У дербију зачеља у Горњој Пешчаници Ратар је био више него убедљив; са 5:1 победио је екипу Рутевца.

У Витошевцу домаћи Полет препустио је победу гостима са Алексиначког Рудника, Полет – Рудар 2016 – 1:5. Хет-трик за „рударе” постигао је Остоја Лазић. Судија Иван Јовановић показао је два црвена картона; у 30. минуту играчу гостију Александару Ђурићу због безобзирног старта и у 53. минуту играчу домаћих Давиду Величковићу због другог жутог картона.

Коло пре краја на челу табеле је Слога са 54 бода. На другом месту са бодом мање је Напредак 2012, треће је Јединство са 49 бодова, четрту позицију заузима Шкриљац са 47 бодова, итд.

ОФК СЛОГА – СЛОГА 3:7 (2:4)

Игралиште у Добрујевцу. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Л. Бабић у 11,0:2 Недељковић у 18, 0:3 Ђорђевић у 22, 1:3 Радојковић у 26, 1:4 Л. Бабић у 33, 2:4 Лазић у 35, 2:5 Недељковић у 60, 2:6 Л. Бабић у 65, 2:7 Недељковић у 67, 3:7 Ивановић у 82. минуту.

ОФК СЛОГА: Алексић, Вукић, Јовић (од 46. Никола Тасић), Ф. Петровић, Станковић (од 38. Немања Тасић), Миловановић (од 46. Јоцић), Лазић (од 62. Н. Петровић), Радојковић, Јовановић, Ђорђевић, Радовановић (од 73. Ивановић).

СЛОГА: Вељковић, Стојковић, Стоиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, Недељковић, А. Ђорђевић, А. Анђелковић (од 62. Новаковић), Радојковић, М. Анђелковић, Л. Бабић.

БОРАЦ – ЈЕДИНСТВО 2:3 (2:0)

Игралиште у Трњану. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци:1:0 Здравковић у 18, 2:0 Мартин Златановић у 39, 2:1 Ранђеловић у 46, 2:2 Ранђеловић у 86, 2:3 Љубисављевић у 87. минуту. Жути картони: Дојчиновић, Станковић (Борац).

БОРАЦ: Младеновић, Здравковић, Грујић, Илић, Павић, Марко Златановић (од 85. Костић), Дојчиновић (од 68. Јовановић), Мартин Златановић, Станковић, Милош Златановић, Јовић.

ЈЕДИНСТВО: Миленковић, Брзаковић, Драгићевић, Видојковић, Живковић, Ранђеловић, Зоркић, Ракић, Љубисављевић, Радојковић, Радивојевић.

ПОЛЕТ – РУДАР 2016  1:5 (0:1)

Игралиште у Витошевцу. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Стојанов (из пенала) у 22, 0:2 О. Лазић у 55, 0:3 Милановић у 61, 0:4 О. Лазић у 64, 0:5 О. Лазић у 67, 1:5 Николовски у 81. минуту. Жути картони: Поповић (Полет), Костадиновић, А. Ђорђевић (Рудар 2016). Црвени картони: Ђурић (Рудар 2016) у 30, Величкоић (Полет) у 53. минуту.

ПОЛЕТ: Вељковић, Величковић, Рајић (од 72. С. Ђорђевић), Богдановић, Максимовић, Поповић, Кадрић (од 56. Тодоровић), Чекрлић, Живковић, Николовски, Н. Лазић.

РУДАР 2016: Вучић, А. Ђорђевић, Милановић, П. Ђорђевић, Ђурић, Јовановић, Димитријевић, Д. Јовановић, О. Лазић, Стојанов, Костадиновић.

Фотографије: Милан Јовановић
Насловна фотографија: Илустрација (архива)