Slavlje „jastrebova” uz dozu sreće

U komšijskom derbiju u Aleksincu, u 12. kolu Druge regionalne lige – Istok, megdan su podelile prve komšije – Jastreb i Sokobanja. Odluka o pobedniku pala je u samom finišu utakmice, kada su „jastrebovi” uspeli da nadoknade propušteno u prvom delu utakmice i na kraju slave sa četiri poena razlike – 59:55.

− Komšijski sportski okršaji vrlo često mogu da se odvijaju suprotno od očekivanja. Takva je bila i ova utakmica između našeg tima i gostiju iz Sokobanje. Imali smo ulogu blagog favorita ali smo je opravdali tek u poslednjim minutima meča uz dozu sreće − kaže u razgovoru za naš portal Marko Habe, predsednik KK Jastreb. − Prvo poluvreme je što se našeg napada tiče jedno od najlošijih od osnivanja kluba, postigli smo 17 poena za 20 minuta igre. Gosti su igrali svoju igru a mi smo naseli i u potpunosti ušli u njihov ritam. Gubili smo sa 13 razlike na poluvremenu i bilo je jasno da je neophodna šok terapija da bi se nešto promenilo. Trener je odlučio da ekipa počne da igra presing po čitavom terenu. To se pokazalo kao odličan potez. Utakmica je dobila potpuno novi ritam, koji je ovog putao išao u našu korist. U neizvesnoj završnici uspeli smo da stignemo prednost gostiju, povedemo i na kraju slavimo. Našim protivnicima i prijateljima iz Sokobanje bih čestitao na fer igri i poželeo sreću u narednim mečevima, dodaje naš sagovornik.

Posle ove pobede Jastreb je skočio na četvrto mesto sa 17 bodova, koliko ima i Trijumf na trećoj poziciji.

U narednom kolu Jastreb je slobodan.

JASTREB: Mikić 1, Todorović 8, Nedeljković 13, Vasić 3, Habe, Eror 2, Stevanović 26, Dekić, Veličković 1, Jeremić, Bogićević, Anđelković 5.