Шест представа се такмичи за шест награда

Све је спремно за почетак IX Позоришног фестивала за децу (ЗИПО). Током фестивала биће одриграно чак шест такмичарских представа, као и представа у част награђених током последње вечери када ће се уручивати и признања.

Позоришта из свих крајева наше земље такмичиће се за награде, а свој стручни суд даће жири који ове године чине драматург Ружица Васић, редитељ Владимир Лазић и глумац Иван Ђорђевић. Селектор фестивала је познати глумац и позоришни радник Фуад Табучић.

− Што се тиче награда, последње фестивалске вечери додељују се следеће награде и то специјална награда за колективну игру, затим награда за епизодну улогу, награда за најбољу костимографију, награда за најбољу сценографију, награда за најбоље глумачко остварење и награда за најбољу режију. Наравно, након сваке представе бираће се глумац вечери – открио нам је Милан Петровић, директор Центра за културу и уметност Алексинац.

Према информацијама из Центра за културу и уметност Алексинац карата још увек има и оне се могу наћи на билетарници Дома културе по појединачној цени од 100 динара.

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *