„Рудари” дебитовали седмицом

У првом колу Купа Фудбалског савеза општине Алексинац највеће изненађење приредила је екипа новоформираног Фудбалског клуба „Рудар 2016” која је на гостовању у Рутевцу савладала истоимени тим са 2:7. На игралишту у Гредетину „Напредак 2012” из Крушја је са 4:2 славио против Шкриљца из Брадарца.

ФК Напредак 2012 Крушје

На две утакмице крајњи исход одлучили су пенали. Меч у Бобовишту између Јединства и Црвене звезде у регуларном току завршен је без победника 3:3, а на пенал-рулету срећа је била на страни гостију који су победили са 6:7. Нерешено је било и у Витошевцу где су играли Полет и Темпо из Мозгова (2:2). Опет је срећа била на страни гостију, па су Мозговци победили са 4:5.

ФК Јединство Бобовиште

У комшијском дербију у Трњану, домаћи Борац је препустио победу Слоги из Кормана – 3:6.

Слободни су били Ратар из Горње Пешанице и ОФК Слога из Добрујевца.

Детаљ са утакмице Напредак 2012 – Шкриљац

РУТЕВАЦ – РУДАР 2016 2:7 (1:3)

Екипа новоформираног Фудбалског клуба „Рудар 2016” са Алексиначког Рудника одиграла је своју прву званичну утакмицу у Рутевцу и истоимену екипу савладала са 2:7. Због слабе организације меч је каснио 25 минута, домаћи тим је утакмицу почео са осморицом играча, а остала тројица су се касније прикључила.

ФК Рудар 2016

„Рудари” су били много бољи и заслужено су славили.

Игралиште у Рутевцу. Судија: Боривоје Тасић  (Алексинац). Стрелци: 0:1 Стојанов (из пенала) у 10, 1:1 Ђ. Томић у 21, 1:2 Димитријевић у 38, 1:3 Јовановић у 39, 2:3 Ђорђевић у 46, 2:4 Минић у 46, 2:5 Галић (из пенала) у 59, 2:6 Димитријевић у 81, 2:7 Димитријевић у 87. минуту.

РУТЕВАЦ: Здравковић, Грујић, Ђорђевић, Јовић, Тодоровић, Митровић, Андрејевић, А. Томић, Станојевић, Ђ. Томић, Миливојевић. ,

РУДАР 2016: Цветков (од 46. Живковић), Ђорђевић, Минић (од 60. М. Јовановић), Славнић,Милошевић, Јевремовић,  Димитријевић, Д. Јовановић, Галић, Стојанов, Ранђеловић.

Насловна фотографија: Детаљ са утакмице Напредак 2012 – Шкриљац (Фото: Милан Јовановић).

Наставак овог викенда

Друго коло на програму је овог викенда.

У суботу од 16 сати у Мозгову се састају Темпо и Слога. У недељу од 11 сати у Добрујевцу ће играти ОФК Слога и „Напредак 2012”, а од 16 часова на Алексиначком Руднику ривали ће бити „Рудар 2016” и Ратар.