„Rudariˮ iznenadili lidera, Lazar junak meča

U sklopu 22. kola Zone Istok, fudbaleri Moravice u Subotincu su protiv Orljana igrali bez golova – 0:0, dok je Rudar Alpos u Knjaževcu pretrpeo poraz od lidera prvenstva, Timočanina, sa 1:2

Ostali rezultati: Belotinac: Naša krilaHajduk Veljko (Negotin) 1:2, Zaječar: TimokOFK Slatina (Slatina) 3:1, Majdanpek: MajdanpekBukovik (Ražanj) 2:0,Kladovo: ĐerdapKablovi (Zaječar) 5:0, Malošište: MalošišteBSK (Bogovina) 7:1,i Svrljig: SvrljigBrodoremont (Kladovo) 1:0.

Na čelu tabele sa 51 bodom je Timočanin, Moravica je na četvrtom mestu sa 42 boda, a Rudar Alpos na dnu tabele sa dva boda.

Timočanin – Rudar Alpos 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Knjaževcu. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Nedeljković (Zaječar). Strelci: 1:0 Novčić u 10, 2:0 Maksimović u 55, 2:1 Grozdanović u 82. minutu. Žuti kartoni: Radojević, Maksimović, Manojlović, Nikolić (Timočanin), Radenković, Đorđević (Rudar Alpos).

TIMOČANIN: Nakić, Miladinović, Manojlović, S. Stojanović, Maksimović (Stojadinović), Radojević, R. Stojanović, Nikolić, Novčić, Đorđević (Videnović ), Ječmenica (Ilijić).

RUDAR ALPOS: L. Radenković, Durmišević,Milojević, Đorđević, Petrović, F. Grozdanović, U. Grozdanović, A. Radenković, Strahinović, Zemljak, Stojanov.

Igrač utakmice: Lazar Radenković (Rudar Alpos).

Rudar Alpos sa Aleksinačkog Rudnika, ekipa koja tavori na samom dnu tabele sa dva boda, gostovala je juče lideru prvenstva, knjaževačkom Timočaninu (na naslovnoj fotografiji – detalj sa utakmice). Iako su u grad na obali dva Timoka doputovali sa samo 11 igrača, popularni „rudariˮ, pružili su neverovatan otpor favorizovanom domaćinu, a uz malo sreće možda su mogli da stignu i do remija. U samom finišu meča, dvadesetak sekundi pre kraja, Smiljan Stojanov je propustio idealnu priliku da svom timu donese jedan bod.

Kapiten Zemljak u akciji

Predvođeni trenerom Draganom Miloševićem i iskusnim kapitenom Aleksandrom Zemljakom, „rudariˮ su tokom većeg dela utakmice bili ravnopravan takmac. Junak utakmice je svakako golman „rudaraˮ Lazar Radenković koji je bravurozno čuvao svoju mrežu. U 19. minutu ukrotio je udarac kapitena domaćih Igora Nikolića sa bele tačke, a u 72. minutu tri puta zaredom je zaustavio udarce domaćih napadača iz neposredne blizine.