Futsal Aleksinac Rosulja

Rosuljci nadigrali Aleksinčane

Finale futsal Kupa Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije između Rosulje iz Vlasotinca i Aleksinca, koje je odigrano sinoć u Hali sportova u Vlasotincu, pobudilo je veliko interesovnje ljubitelja fudbala u ovom gradu.

Golman Stamenković
Golman Aleksinčana Stefan Stamenković

Aleksinčani su dobro otvorili utakmicu i već u 5. minutu preko Stojanovića stigli do prednosti. Međutim, domaćini su uspeli da konsoliduju svoje redove i u 12. minutu poravnaju rezultat. Do kraja prvog dela domaći igrači su preuzeli inicijativu i postigli još dva pogotka.

Nošeni velikom podrškom sa tribina, domaći futsaleri su dominirali i u drugom poluvremenu i na kraju stigli do zasluženog trijumfa – 6:2. Možda bi rezultat bio nepovoljniji po Aleksinčane da na golu nije bio raspoloženi i stameni Stefan Stamenković koji je odbranio čak četiri penala i osam zicera!

̶ Ušli smo u utakmicu totalno nezainteresovani. Znali smo da je protivnik sa velikog fudbala, da će da trče. Prihvatili smo njihov ritam, iako to nije bio dogovor. Igrali su pred svojom publikom i imali veću želju i veći motiv i to je odnelo prevagu ̶ rekao nam je posle meča trener Aleksinčana, Aleksandar Stepić.

̶ Bili su bolji protivik i želim im puno uspeha, kako u nastavu kup takmičenja, tako i u prvenstvu ̶ izjavio je predsednik KMF Aleksinac 2015, Leonardo Matić.

Rosulja
Kapitenu Rosulje Mladenoviću pehar je uručio Nenad Mutavdžić, komesar Regionalne i Treće futsal lige

Dolazi Akademac

Posle poraza u finalu Kupa FS RIS, futsaleri KMF Aleksinac 2015 okreću se prvenstvu. Utakmicu 12. kola Treće futsal lige – grupa Istok, Aleksinčani će igrati u ponedeljak (2. mart) u ovdašnjoj Hali sportova protiv niškog Akademca.

ROSULJA – ALEKSINAC 6:2 (3:1)

Hala Sportsko-rekreativni centar Vlasina, Vlasotince. Gledalaca: 200. Sudije: Bratislav Jović, Miloš Grujić (obojica iz Niša). Strelci: 0:1 Stojanović u 5, 1:1 Đokić 12, 2:1, Tošić u 16, 3:1 Kostić (iz penala) u 18, 4:1 Mišić u 24, 4:2 Stojanović u 24, 5:2 Tošić u 26, 6:2 Milošević u 29. minutu. Žuti kartoni: Milošević, Mladenović, Đokić, Vidojević (Rosulja), Stamenković, Stojanović, Đelić (Aleksinac).

KMF Rosulja

ROSULJA: MLADENOVIĆ, TOŠIĆ, ĐOKIĆ, STOJANOVIĆ, MIŠIĆ, Nikolić, Mihajlović, Stojiljković, Milošević, Kostić, Jovanović, Cvetanović, Vidojević.

KMF Aleksinac 2015

ALEKSINAC: STAMENKOVIĆ, MILADINOVIĆ, STANKOVIĆ, NEDELJKOVIĆ, ĐELIĆ, Petković, Ilić, Milovanović, Živković, Stojanović, Dabarčić, Tasić, Kostić, Radenović.