Ratar iznenadio Kormance, Krušjani lako do pobede

Na četiri utakmice u minulom 18. kolu Opštinske fudbalske lige  pobedile su domaće ekipe, na jednoj ceo plen  su osvojili gosti, a jedan meč je završen nerešenim rezultatom.

Utakmica u Kormanu, gde su megdan podelili lider prvenstva, Sloga i Ratar iz Gornje Peščanice, okončana je pobedom domaće ekipe – 4:3. Već u prvom poluvremenu Kormanci su obezbedili visoko vođstvo od 4:1 i, reklo bi se, sigurnu pobedu. Međutim, u drugom delu utakmice, uljujkani sigurnim vođstvom, Kormanci su se opustili, što su gosti znalački iskoristili i zamalo napravili veliko iznenađenje.

Napredak 2012 iz Krušja pobedio je u Gredetinu Crvenu zvezdu iz Gornjeg Ljubeša sa 4:2. Krušjani su imali nešto lakši posao jer su gosti nastupili sa sedmoricom igrača.

U Bobovištu, posle remija u prvom poluremenu (1:1), Jedinsto je protiv Poleta iz Vitoševca upisalo nova tri boda – 5:3. Pobedu su ostvarili i fudbaleri Škriljca iz Bradarca koji su u Subotincu sa 4:1 savladali tim Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika. Meč u Dobrujevcu između OFK Sloge i Borca iz Trnjana završen je bez pobednika – 2:2 (1:0), dok su u derbiju začelja u Mozgovu pobedili gosti, Tempo – Rutevac 0:1 (0:0).

Nakon ovog kola, Sloga je i dalje na liderskoj poziciji, sada sa 45 bodova. Sa bodom manje na drugom mestu je Napredak 2012, Jedinstvo i Škriljac sa po 40 bodova zauzimaju treće, odnosno četvrto mesto, Crvena zvezda je peta sa 34 boda, itd.

SLOGA-RATAR 4:3 (4:1)

Igralište u Kormanu. Gledalaca: 20. Sudija: Emil Živković (Prćilovica). Strelci: 1:0 Stanišković u 2, 2:0 Radojković 6, 2:1 A. Stanković u 18, 3:1 A. Đorđević u 31, 4:1 Radičević u 45, 4:2 I. Prokić u 50, 4:3 Denić u 55. minutu. Žuti karton: N. Đorđević (Sloga).

SLOGA: Veljković, Stojković, Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković (od 46. Marinković), Radojković (od 74. Dimitrijeić), Radičević, N. Đorđević, A. Đorđević, Stanišković.

RATAR: Đekić, B. Stanković, Popović (od 10. N. Tomić), Zdravković, Milosavljević (od 46. Živadinović), A. Stanković (od 46. Džonić), Todorović, Kostov, I. Prokić, M. Prokić.

NAPREDAK 2012 – CRVENA ZVEZDA 4:2 (2:1)

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: 20. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 A. Stevanović u 9, 1:1 Lazarević u 35, 2:1 Mihajlović u 40, 2:2 Lazarević u 68, 3:2 Petrović u 77, 4:2 Mihajlović u 86. minutu.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Stanković, N. Jevremović, Aleksa Petrović (od 20. Mihajlović), A. Stevanović, Milošević,  S. Đorđević, G. Cvetković (od 46. M. Đorđević), Aleksandar Petrović, Civić, P. Petrović.

CRVENA ZVEZDA:Stanisaljević, Živić, Popović, Jović, Milojević, Golubović, Živković, Lazarević.

Fotografije: Milan Jovanović