Ратар изненадио Корманце, Крушјани лако до победе

На четири утакмице у минулом 18. колу Општинске фудбалске лиге  победиле су домаће екипе, на једној цео плен  су освојили гости, а један меч је завршен нерешеним резултатом.

Утакмица у Корману, где су мегдан поделили лидер првенства, Слога и Ратар из Горње Пешчанице, окончана је победом домаће екипе – 4:3. Већ у првом полувремену Корманци су обезбедили високо вођство од 4:1 и, рекло би се, сигурну победу. Међутим, у другом делу утакмице, уљујкани сигурним вођством, Корманци су се опустили, што су гости зналачки искористили и замало направили велико изненађење.

Напредак 2012 из Крушја победио је у Гредетину Црвену звезду из Горњег Љубеша са 4:2. Крушјани су имали нешто лакши посао јер су гости наступили са седморицом играча.

У Бобовишту, после ремија у првом полуремену (1:1), Јединсто је против Полета из Витошевца уписало нова три бода – 5:3. Победу су остварили и фудбалери Шкриљца из Брадарца који су у Суботинцу са 4:1 савладали тим Рудара 2016 са Алексиначког Рудника. Меч у Добрујевцу између ОФК Слоге и Борца из Трњана завршен је без победника – 2:2 (1:0), док су у дербију зачеља у Мозгову победили гости, Темпо – Рутевац 0:1 (0:0).

Након овог кола, Слога је и даље на лидерској позицији, сада са 45 бодова. Са бодом мање на другом месту је Напредак 2012, Јединство и Шкриљац са по 40 бодова заузимају треће, односно четврто место, Црвена звезда је пета са 34 бода, итд.

СЛОГА-РАТАР 4:3 (4:1)

Игралиште у Корману. Гледалаца: 20. Судија: Емил Живковић (Прћиловица). Стрелци: 1:0 Станишковић у 2, 2:0 Радојковић 6, 2:1 А. Станковић у 18, 3:1 А. Ђорђевић у 31, 4:1 Радичевић у 45, 4:2 И. Прокић у 50, 4:3 Денић у 55. минуту. Жути картон: Н. Ђорђевић (Слога).

СЛОГА: Вељковић, Стојковић, Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић (од 46. Маринковић), Радојковић (од 74. Димитријеић), Радичевић, Н. Ђорђевић, А. Ђорђевић, Станишковић.

РАТАР: Ђекић, Б. Станковић, Поповић (од 10. Н. Томић), Здравковић, Милосављевић (од 46. Живадиновић), А. Станковић (од 46. Џонић), Тодоровић, Костов, И. Прокић, М. Прокић.

НАПРЕДАК 2012 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:2 (2:1)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: 20. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 А. Стевановић у 9, 1:1 Лазаревић у 35, 2:1 Михајловић у 40, 2:2 Лазаревић у 68, 3:2 Петровић у 77, 4:2 Михајловић у 86. минуту.

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, Станковић, Н. Јевремовић, Алекса Петровић (од 20. Михајловић), А. Стевановић, Милошевић,  С. Ђорђевић, Г. Цветковић (од 46. М. Ђорђевић), Александар Петровић, Цивић, П. Петровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:Станисаљевић, Живић, Поповић, Јовић, Милојевић, Голубовић, Живковић, Лазаревић.

Фотографије: Милан Јовановић