Радевчани шампиони! (ФОТО+ВИДЕО)

У последњем, 22. колу Општинске лиге, фудбалери Полета из Радевца, који су неколико кола пре краја првенства обезбедили шампионску титулу, играли су у Горњем Љубешу против Црвене звезде.

Радевчани су прво полувреме решили у своју корист са 1:0, да би на почетку другог дела повисили на 2:0. Међутим, Црвена звезда је успела да поравна резултат и освоји бод – 2:2. Судија Иван Јовановић показао је седам жутих картона – четири играчима домаће екипе и три гостима.

Од 19. минута црвено-бели су играли са 10 играча, јер је Бранислав Радић зарадио црвени картон.

Гредетин: Напредак 2012 (Крушјe) – Полет (Витошевaц) 4:3,
Трњанe:  Борац – Шкриљац (Брадарaц) 2:4, и
Рутевац: Рутевац – Јединство (Бобовишта) 3:1.

Меч у Мозгову између Темпа и Вукашиновца није одигран јер гости нису дошли, па је ова утакмица регистрована службеним резултатом 3:0 у корист Темпа.

У овом колу слободна је била ОФК Слога из Добрујевца.

Шампионску титулу са 51 бодом освојио је Полет из Радевца. Радевчани су у минулом првенству одиграли 20  мечева и забележили 16 победа, три ремија и један пораз уз гол-разлику 75:21.

Други је Полет из Витошевца са 43 бода, на треће место се пласирала Црвена звезда са 41 бодом, четврти је Шкриљац са 40, пета ОФК Слога са бодом мање. Следе: 6. Напредак 2012 25 бодова, 7. Борац 23, 8. Јединство 17, 9. Рутевац 16, 10. Вукашиновац 13, 11. Темпо 5 бодова.

Од јесени Фудбалери Полета из Радевца такмичиће се у Окружној лиги Нишавског округа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПОЛЕТ (Р) 2:2 (0:1)

Игралиште Црвене звезде, Горњи Љубеш. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Стаматовић у 35, 0:2 Стаматовић у 50, 1:2 Далмаз у 60, 2:2 Душан Милановић у 71. минуту. Жути картони: Радић, Живић, Савић, Д. Анђелинковић Црвени картон: Радић (Црвена звезда) у 19. минуту.

Crvena zvezda Gornji LjubešЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милојевић, Живић, Поповић, Савић, Радић, Н. Анђелинковић, Лазаревић, Далмаз, Д. Анђелинковић, У. Милановић, Д. Милановић.

FK PoletПОЛЕТ: Пејчиновић, М. Ракић, Петровић, Миљковић, Николић, Б. Ракић, Обрадовић, Радојковић, Стаматовић, Динић, Дабарчић (од 38. Станишић).

Фото и видео са утакмице Ц. звезда – Полет (Р): Милан Јовановић.

Један коментар

1. Zanimljiv podatak: od kada je Polet osnovan, 1975. godine, čekali su 23 godine na dosad jedinu titulu u opštinskoj ligi 1998. I eto, naredna titula ponovo nakon 23 godine.

Sve čestitke Radevčanima, i pogotovo mom školskom drugu, a njihovom igraču sredine terena Milanu Jovanoviću!