Radevčani preuzeli vrh, u Tešici 14 golova!

U Okružnoj fudbalskoj ligi odigrane su utakmice sedmog kola.

Polet iz Radevca, kao domaćin, igrao je u Aleksincu protiv Moravca iz Zaplanjske Toponice i slavio sa 6:1.

Radevčani su u prvom poluvremenu vodili sa 4:0, a u drugom delu dodali su još dva gola. Dvostruki strelci za Polet su Nikola Radojković i Nikola Babić, a po jedan gol dali suAgatonović i Mitrović koji je, treba to reći, postigao golčinu za priču: iz slobodnog udarca sa tridesetak metara uputio je jak i precizan udarac tako da golman gostiju nije stigao ni da trepne! Pri rezultatu 6:0, gol za goste iz penala postigao je Mladen Denić u 86. minutu.

U lokalnom derbiju u Tešici između Jastrepca i Sloge iz Kormana, prava goleda, čak 14 puta tresle su se mreže. Tešičani su bili bolji rival, pogotovo u drugom delu, i zasluženo su pobedili sa 10:4. Četiri gola za Jastrebac postigao je Milan Tasić, dva Aleksandar Stanković, a po jedan Simonović, Stojanović, Darko Cenić i Vrbić. Za ekipu iz Kormana strelci su bili Stojiljković, Stojković, Aleksandar Anđelković iz penala i Nedeljković.

Slobodna je bila Toplica.

Posle ovog kola prvo mesto na tabeli preuzeo je Polet iz Radevca sa 19 bodova, ispred Zemljoradnika koji je sada na drugoj poziciji sa dva boda manje. Jastrebac zauzima osmo mesto sa 10 bodova, dok je Sloga iz Kormana na pretposlednjem, 14. mestu sa tri boda.

POLET–MORAVAC (ZT) 6:1 (4:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 20. Sudija: Nikola Janković (Niš). Strelci: 1:0 N. Radojković u 5, 2:0 N. Radojković u 7, 3:0 Agatonović u 11, 4:0 Mitrović u 45, 5:0 N. Babić u 55, 6:0 N. Babić u 73, 6:1 Denić (iz penala) u 86. minutu. Žuti kartoni: Mitrović (Polet), Denić (Moravac).

POLET: Pejčinović, D. Petrović, Ristić (od 46. Rakić), Stevanović, Pešić (od 65. Miljković), Mihajlović, N. Radojković (od 73. Obradović), M. Radojković, Mitrović, Agatonoić (od 56. Nešić), Milić (od 46. N. Babić).

MORAVAC (ZT): Cenić, Denić, Trajkov, Ilić, Krstić, Tričković (od 59. Stojanović), Ćirić, Milošević, Dodić, Krstić (od 46. Marjanović), Mirković (od 61. Cvetković).

JASTREBAC – SLOGA (K) 10:4 (4:2)

Igralište u Tešici. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Tasić u 15, 2:0 Stojanović u 33, 3:0 Tasić u 34, 3:1 Stojiljković u 37, 4:1 Tasić u 42, 4:2 M. Stojković u 45, 4:3 A. Anđelković (iz penala) u 51, 5:3  Stanković u  54, 6:3 Stanković u 59, 6:4 Nedeljković u 65, 7:4 Simonović u 67, 8:4 D. Cenić u 71, 9:4 Tasić u 77, 10:4 Vrbić u 85. minutu.

JASTREBAC: Krstić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Popović (od 73. Ilić), Filipović, Tasić, Stojanović (od 67. V. Dinčić), D. Cenić, Stanković (od 73. Vrbić), A. Dinčić.

SLOGA (K): Brkić, J. Stojković, L. Stojković, Nedeljković, Stevanović, A. Anđelković, Radojković, Vojinović, Stanimirović (od 22. M. Stojković), Đorđević, Stojiljković.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet- Moravac – ZT) / Zvanična Instagram stranica FK Jastrebac Tešica