Radevčani (opet) na čelu, Tešičani slavili sa 7:0!

U derbiju 9. kola Okružne fudbalske lige, Polet iz Radevca je na Gradskom stadionu u Aleksincu bez većih problema savladao Pobedu iz Rusne sa 5:1.

Seriju golova započeo je Nikola Babić pogotkom u 25. minutu, a nastavio Nikola Radojković golovima u 33. i 40. minutu. Pogotkom iz jedanaesterca u 69. minutu gosti su smanjili na 3:1. Posle penala, Radevčani su postigli još dva gola; u 77. minutu „rezervista” Đekić savladao je golmana Veličkovića, tri minuta kasnije to je učinio i Miljan Radojković. Sudija je posle utakmice pokazao crveni karton igraču Pobede Stefanu Stojanoviću.

Jastrebac je u Tešici slavio protiv Taskovića čak sa 7:0! Po dva gola postigli su Darko Cenić i „rezervista” Aleksandar Stanković, a po jedan gol dali su Damjan Popović, Milan Tasić i Andrija Stojanović.

U Kormanu Sloga je podelila bodove sa Radom iz Merošine − 1:1.

Baličevac: Baličevac – Toplica (Šarlinac) 3:2,
Rožina: Naisus – Moravac (Čečina) 5:2,
Jovanovac: Sloga – Borac (Azbresnica) 0:1, i
Kočane: Radnički – Moravac (Zaplanjska Toponica) 2:1.

Slobodan je bio Zemljoradnik.

Čelo tabele opet je preuzeo Polet iz Radevca, sada sa 22 boda, ispred Zemljoradnika koji je na drugoj poziciji sa dva boda manje.

Jastrebac zauzima šesto mesto sa 16 bodova, koliko imaju i petoplasirani Borac i Radnički iz Kočana na šestom mestu. Sloga iz Kormana je na 14. mestu sa četiri boda.

POLET – POBEDA 5:1 (3:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Vladica Miladinović (Prokuplje). Strelci: 1:0 N. Babić u 25, 2:0 N. Radojković u 33, 3:0 N. Radojković u 40, 3:1 I. Tasić (iz penala) u 69, 4:1 Đekić u 77, 5:1 M. Radojković u 80. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović, Stevanović, Pešić, Pejčinović, Milić (Polet), Vasić, Ljubisavljević (Rad). Crveni karton: S. Stojanović (Rad) posle utakmice.

POLET: Pejčinović, D. Petrović, Pešić, Stevanović (od 83. Nešić), N. Babić (od 60. Đekić), Mihajlović, N. Radojković, M. Radojković (od 83. Obradović), Đorđević (od 57. Ristić), Mitrović, Milić (od 83. Miljković).

RAD: Veličković (od 83. M. Stojanović), Boraković, Ljubisavljević, Kasumović, Stevanović (od 65. Ignjatović), V. Tasić, I. Tasić, Mitić, Jovančić, S. Stojanović, Vasić.

JASTREBAC – TASKOVIĆI 7:0 (3:0)

Igralište u Tešici. Sudija: Stefan Ivanović (Niš). Strelci: 1:0 D. Cenić u 2, 2:0 Stojanović u 8, 3:0 D. Cenić u 38, 4:0 Popović u 60, 5:0 Stojanović u 75, 6:0 Stanković u 76, 7:0 Stanković u 87. minutu. Žuti kartoni: N. Cenić, Lukić (Jastrebac), Kastratović (Taskovići).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Popović (od 88. Vrbić), Filipović, Tasić, Stojanović (od 88. V. Dinčić), Lukić (od 72. Stanković), D. Cenić (od 80. Anđelković), A. Dinčić (od 80. Krstić).

TASKOVIĆI: Stamenković, Alija (od 67. Zdravković), Milošević, Ristić, Jovanović, Krstić, Kastratović, Fišer (od 24. Stojčević), Pavlović, Stojanović, Ivanović.

Fotografije: Milan Jovanović / Zvanična Instagram stranica FK Jastrebac Tešica