Radevčani i Kormanci slavili, loš start Tešičana

Dve pobede, jedan remi i jedan poraz – to je bilans okružnih ligaša sa teritorije aleksinačke opštine na startu novog prvensta.

Polet iz Radevca igrao je kao domaćin u Žitkovcu protiv novajlije u ligi, Sloge iz Jovanovca. Pogotkom Alekse Đorđevića u 68. minutu Radevčani su osvojili tri boda.

Na gostovanju u Baličevcu i Sloga iz Kormana je upisala prvu pobedu pošto je posle nekoliko preokreta uspela da savlada tim Baličevca sa 2:4. Kormanci su dva puta izjednačili rezultat, a potom u dugom poluvremenu postigli dva gola i zaslužili pobedu. Sudija Mitić isključio je  dvojicu fudbalera – sa klupe igrača domaćih Veljka Mikića u 75. minutu zbog vređanja drugog pomoćnog sudije, i igrača gostiju Ivana Brkić dva minuta pre kraja zbog vređanja sudije i delegata.

Palilula je u Gredetinu igrala nerešeno 2:2 protiv Rada iz Merošine. Gosti su doputovali samo sa 11igrača, ali su da puta bili u vođstvu.

Jastrebac iz Tešice doživeo težak poraz u Balajincu od Zemljordnika koji je slavio sa 6:0. Istakao se Petar Kocić koji je pet puta primorao golmana Tešičana Krstića na kapitulaciju, dok je jedan pogodak postigao Stojanović.

Azbresnica: Borac – Toplica (Šarlinac) 5:1,
Rusna: Pobeda – Moravac (Zaplanjska Toponica) 3:2,
Čečina: Moravac – Taskovići 0:5, i
Rožina: Naisus – Radnički (Kočane) 2:1.

POLET – SLOGA (J) 1:0 (0:0)

Stadion u Žitkovcu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelac: 1:0 Đorđević u 68. minutu. Žuti kartoni: S. Petrović, Stamatović (Polet), M. Stojanović, Pešić (Sloga).

POLET: Pejčinović, Rakić, D. Petrović, Ristić (od 62. D. Jovanović), Stevanović, S. Petrović (od 71. A. Agatonović), Stamatović (od 86. N. Agatonović), N. Babić, Đorđević (od 86. Milić), Radojković, Nešić (od 46. Mihajlović).

SLOGA: Mihajlović, A. Stojanović, Sadiković, M. Stojanović, Pešić (od 71. Stanković), Milenković, Janković (od 46. Eminović), Lukić (od 46. Milovanović), Mićić, Stojiljković (od 52. Stolić), Banković.

PALILULA – RAD 2:2 (0:1)

Igralište u Gredetinu. Sudija: Bogdan Tošić (Niš). Strelci: 0:1 Živković, 1:1 Branković u 64, 1:2 Jovanović u 69, 2:2 Civić u 79. minutu. Žuti kartoni: M. Stanković (Palilula), Živković, Anđelković, Jašarević (Rad).

PALILULA: L. Stevanović, F. Stanković (od 20. S. Đorđević), Marković, A. Stevanović, M. Stanković (od 58. Milošević), Civić, P. Petrović (od 46. A. Jevremović), Branković, A. Petrović, Cvetković, Mihajlović.

RAD: Anđelković, Jeremić, Jovanović, Živković, Miloš  Milosavljević, Milan Milosaljević, Ilić, Jašarević, Šević, Dinić, Vukoičić.

BALIČEVAC – SLOGA (K) 2:4 (2:2)

Igralište u Baličevcu. Sudija: Nikola Milić (Niš). Strelci: 1:0 Stamenković u 28, 1:1 Stanimirović u 29, 2:1 Stamenkoić u 35, 2:2 A. Đorđević u 44, 2:3 A. Đorđević u 49, 2:4 N. Radojković u 55. minutu. Crveni kartoni: V. Mikić (Baličevac), u 75, Brkić (Sloga) u 88. minutu.

BALIČEVAC: Prokić, U. Mikić (od 62. N. Pavlović), Tacić, Jovanović, Todorović, Miloš Pavlović (od 70. Ilić), Marko Mikić (od 55. M. Čakić), Stamenković, Alić, Marko Pavlović, Miroslav Mikić (od 55. Đ. Čakić).

SLOGA: Nedeljković, Stojković, Dimitrijević (od  46. N. Radojković), Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević, Vojinoić, Stanimiroić, M. Anđelković, L. Babić.

ZEMLJORADNIK – JASTREBAC 6:0 (3:0)

Igralište u Balajincu. Gledalaca: 30. Sudija: Nikola Janković (Niš). Strelci: 1:0 Kocić u 19, 2:0 Kocić u 33, 3:0 Kocić u 39, 4:0 Stojanović u 53, 5:0 Kocić u 62, 6:0 Kocić u 68. minutu. Žuti kartoni: Stojanović (Zemljoradnik), D. Cenić (Jastrebac).

ZEMLJORADNIK: Veličković, M. Petković, Ilić, Srejić, Denkić, A. Petković, Kovačević, Demić, Kocić, Stojanović, Đorđević (od 58. Vasić).

JASTREBAC: Krstić, Simonović, N. Cenić, A. Dinčić, D. Cenić, V. Dinčić, Tasić, A. Stojanović, Lukić, M. Stojanović, Stanojević.

Fotografije sa utakmice Polet – Sloga (J): Milan Jovanović