Прекинут дерби у Алексинцу!

Протеклог викенда у жижи интересовања љубитеља фудбала у алексиначком крају био је свакако дерби сусрет  старих ривала, ОФК Напретка 1929 и Мораве из Житковца, што је својим присуством  и навијањем потврдило и неколико стотина навијача који су се окупили на трибинама Градског стадиона у Алексинцу.

Меч је почео великом борбом, било је неколико прилика на обе стране, али не и голова. Већ у првих  двадесетак минута,  због жестоких стартова и негодовања, судија Лазар Митић из Ниша показао је четири жута картона – по два играчима обеју екипа.

ОФК Напредак 1929 Алексинац

А онда је дошао 30. минут, када је делегат утакмице установио да ОФК Напредак 1929 на клупи нема лиценцираног доктора, па је позвао судију који је прекинуо утакмицу и играчима показао пут у свлачионицу.

ФК Морава Житковац

Утакмица је, дакле, прекинута при резултату 0:0, а који ће њен крајњи исход бити одлучиће надлежни фудбалски органи.

Медошевац: Младост – ОФК Ниш 4:1.

Три кола пре краја јесењег шампионата ОФК Синђелић је на челу табеле са 34 бода, Буковик је други са 26 бодова, ОФК Напредак заузима трећу позицију са 23 бода, док је Морава на осмом месту са 16 бодова.

Фотографије: Михајло Илић