Polet nastavio seriju, Jedinstvo slavilo sa 10 igrača!

Utakmicama 22. kola nastavljeno je prvenstvo Opštinske lige do čijeg kraja su ostala četiri kola.

Lider prvenstva, Polet iz Vitoševca, nastavio je sjajan niz trijumfa, osmi zaredom u prolećnom delu šampionata. Na gostovanju u Dobrujevcu Vitoševčani su savladali OFK Slogu sa 3:5. Od 45. minuta Dobrujevčani su igrali sa igračem manje jer je Vukić dobio crveni karton. Het-trik za domaći tim postigao je Jovanović, za goste je tri gola dao Savić i još dva je dodao Simonović.

I Škriljac je na svoj konto upisao tri boda pošto je u Gornjoj Peščanici savladao Ratara rezultatom 2:5.

Rudar 2016 je u Žitkovcu, gde je odmerio snage sa ekipom Mladosti 1955 iz Moravca , izborio remi – 1:1.

U komšijskom derbiju u Gornjem Ljubešu Crvena zvezda je bila ubedljiva protiv Borca iz Trnjana – slavila je sa 5:1.

Dve ekipe kao domaćini prepustile su ceo plen gostima; u Tešici Jastrebac 2022 iz Donjeg Suhotna – Vukašinovac 1:2, i u Rutevcu istoimena ekipa Jedinstvo iz Bobovišta 2:6. Za ovaj meč je interesantno da su gosti doputovali sa desetoricom igrača, ali su i pored toga uspeli da trijumfuju.

Slobodno je bilo Kraljevo.

Četiri kola pre kraja prvenstva na liderskoj poziciji je i dalje Polet, sada sa 55 bodova. Rudar 2016 na drugom mestu ima 48 bodova, Škriljac je treći sa četiri boda manje, Borac zauzima četvrtu poziciju sa 32 boda, na petom i šestom mestu su Mladost 1955 i Kraljevo sa po 29 bodova. Dalje slede: 7. Crvena zvezda 28, 8. Jedinstvo 26, 9. Vukašinovac 24, 10. OFK Sloga 23, 11. Jastrebac 2022 20, 12. Ratar 8, 13. Rutevac 8 bodova.

OFK SLOGA – POLET 3:5 (1:2)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 0:1 Simonović u 16, 0:2 Savić u 23, 1:2 Jovanović (iz penala) u 38, 1:3 Simonović u 56, 1:4 Savić u 66, 1:5 Savić u 72, 2:5 Jovanović u 81, 3:5 Jovanović u 85. minutu. Žuti kartoni: Radojković, Tasić, Matić (OFK Sloga), Rajić, Popović (Polet). Crveni karton: Vukić (OFK Sloga) u 45. minutu.

OFK SLOGA: D. Ivanović, Jović (od 67. Mihajlović), S. Matić, Nikola Tasić, Nemanja Tasić, Radojković, Jovanović, I. Ivanović, Vukić, U. Matić, Jocić (od 46. Živanović).

POLET: Šljivić, Rajić, Simonović, Simić, Kuzmanović, Anđelković, Bogdanović, Todorović, Čekrlić, Savić (od 79. Veljković), Popović (od 60. Nikolovski).

MLADOST 1955 – RUDAR 2016 1:1 (0:1)

Stadion Morave, Žitkovac. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Đorđević u 6, 1:1 Ristić u 70. minutu. Žuti kartoni: Smiljković (Mladost 1955), Jovanović, Petrović, Durmišević (Rudar 2016). Crveni karton: Đurić (Rudar 2016) posle utakmice.

MLADOST 1955: Milenković, Pejković (od 75. Petrović), Stević (od 75. Trifunović), Cvetković, Živadinović, Smiljković, Arsić (od 64. Didić), Đorđević, Ristić, Stanojković (od 64. Milošević), Lazić.

RUDAR 2016: A. Ristić, Ivanović, Durmišević, Đurić, Jovanović (od 82. Dimitrijević), Miletić, Milanović (od 72. dabarčić), Đorđević, Stojanov, Lazić, Petrović.

RATAR – ŠKRILJAC 2:5 (0:2)

Igralište u G. Peščanici. Sudija: Marko Stanojević (M. Bujmir). Strelci: 0:1 S. Miletić u 15, 0:2 Golubović u 44, 1:2 Todorović u 47, 2:2 Sentić u 59, 2:3 Stevanović u 69, 2:4 Milunović u 74, 2:5 S. Miletić u 82. minutu. Žuti karton: Stevanović (Škriljac).

RATAR: S. Ivanišević, N. Jevremović, Popović, Stošić, Milošević, Đekić, Todorović, Anđelković, Sentić, Milanović, M. Ivanišević.

ŠKRILJAC: Marjanović, M. Miletić, Stevanović, Glubović, Mladenović, Andrija Stojanovski, S. Miletić, Stanković, Jaćimović, Milunović, Aleksa Stojanovski.

CRVENA ZVEZDA – BORAC 5:1 (1:0)

Igralište u G. Ljubešu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Išpanović u 4, 2:0 S. Živković u 69, S. Živković u 77, 4:0 N. Živković u 80, 4:1 V. Stanković u 82, 5:1 Vacić u 86. minutu. Žuti kartoni: Stevanović (C. zvezda), Golubović, V. Stanković, Grujić (Borac).

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Živić, Tasić (od 75. Stepanović), Nikola Milojević, Lazarević, R. Janković, S. Živković, Stevanović (od 87. Matić), N. Živković, Vacić, Išpanović (od 69. Anđelinković).

BORAC: Veljković, Martin Zlatanović, Nešić (od Dojčinović), Grujić, Pavić, Marko Zlatanović, V. Stanković, Golubović, A. Stanković, Miloš Zlatanović, Mihajlović.

RUTEVAC – JEDINSTVO 2:6 (1:2)

Igralište „Ratko Žunić“, Rutevac. Sudija: Stefan Milićević (Moravac). Strelci: 0:1 Zorkić u 10, 1:1 Đorđević u 27, 1:2 Zorkić u 35, 1:3 Stojadinović u 58, 1:4 Ranđelović u 62, 2:4 Mitrović u 68, 2:5 Dragićević u 82, 2:6 Ljubenović u 85. minutu.

RUTEVAC: Zdravković, Grujić, Radojković, Lukić, Todorović, Stojadinović, Stanković, Mitrović, Đorđević, Lazić, Antić.

JEDINSTVO: Adamov, Stojadinović, Živković, Đorđević, Dragićević, Milutinović, Ranđelović, I. Brzaković, Zorkić, Ljubenović.

JASTREBAC 2022 – VUKAŠINOVAC 1:2 (1:0)

Igralište Jastrepca, Tešica. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Jović u 7, 1:1 Milošević u 52, 1:2 Stanojević u 86. minutu. Žuti karton: Milenović (Vukašinovac).

JASTREBAC 2022:Tasić, Dinić, Ranđelović, Zdravković, Simić, Banković, A. Grujić, Cenić, Jović, V. Grujić, Marinković (od 66. M. Novković).

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, Marinković (od 56. Stanišić), S. Milošević (od 84. Milić), Zipalović, Živković (od 76. Tomić), Miletić, Stanojević.

Fotografije: Mihajlo Ilić (Mladost 1955 – Rudar 2016)