Pobeda Napretka za kraj sezone

Košarkaši aleksinačkog Napretka Bosphorus savladali su na domaćem terenu Radnički 1950 iz Kragujevca 79:71 (30:18, 22:15, 15:21, 12:17). Aleksinački tim bio je više nego ubedljiv u prve dve deonice, da bi isključenje Raičevića donelo velike probleme u redovima domaćeg tima. Najefikasniji pojedinac na meču bio je Aleksandar Miladinović sa 21 postignutim poenom, dok se kod Kragujevčana istakao Nikola Kostić sa 22 poena. Napredak Aleksinac Radnički Kragujevac
Napredak je od samog starta krenuo silovito, već posle uvodnih minuta na semaforu je bilo 17:5. Do kraja prvog perioda ništa se značajnije nije promenilo u igri oba tima, pa je na semaforu stajalo 30:18 u korist Napretka.
U drugoj četvrtini Napredak je uspešno održavao stečenu prednost, da bi strpljivom i snažnom igrom, pre svega u fazi odbrane, dodatno uvećao rezultat u svoju korist. Na poluvremenu bilo je 52:33 za Aleksinčane.
Sam početak drugog poluvremena donosi veliki zaokret. Nikoli Raičeviću, jednom od najboljih Napretkovih pojedinaca, sudije su (prestrogo, stiče se utisak) dodelile dve tehničke greške za svega nekoliko sekundi. Ovo je značilo da će Raičević ostatak meča morati da posmatra sa tribina. Činjenicu da je Napredak ostao bez organizatora igre, gosti su znali da iskoriste. Usledio je niz serija, kojim se velika prednost jako brzo istopila.

Napredak Aleksinac Radnički Kragujevac
Problemi se nastavljaju i u poslednjoj četvrtini. Problem za ekipu Napretka bio je i sam prenos lopte na protivničku polovinu. To su košarkaši Radničkog 1950 umeli da kazne. Agresivnom odbranom i presingom po celom terenu, uspeli su da ukradu veliki broj lopti i dovedu meč u rezultatsku neizvesnost. Na veliku radost domaće publike, Aleksinčani su odoleli. U 39. minutu, Danilović pogađa trojku za 75:71, precizni još za dva poena bili su Stanisavljević i Miladinović, koji je svojim pogotokom i postavio konačan rezultat – Napredak Bosphorus – Radnički 1950 79:71.

Napredak Bosphorus: Šikman 15 (13sk), Zornić 8, Raičević 2 (4as), Milenković 5, Miladinović 21 (5sk), Danilović 18 (9sk), Stanisavljević 2 (8sk, 4as), Mitić 6 (5sk), Džunić 2, Nedeljković, Trailović, Ilić.
Aleksinački tim ovom pobedom, inače 17. po redu u prvenstvu, zauzeo je 5. poziciju na tabeli, sa istm učinkom kao i ekipe Pirota i Radničkog 1950.