Победа Напретка: Алексинчани доносе бодове из Сурдулице

Алексиначки Напредак Металка Мајур савладао је Радника из Сурдулице 87:94 (25:25, 22:20, 14:22, 26:27). Гости из Алексинца су током већег дела сусрета имали вођство, које су умало прокоцкали у самом финишу. Најефикаснији у победи над другопласираним тимом групе А био је Саша Вуксановић са 24 поена.

Узбудљив меч виђен је у Сурдулици. Након првог полувремена, у којем је екипа Напретка углавном била у минималној предности, уследила је серија домаћина, који је након 20 минута игре водио са 47:45.

Други део утакмице био је још занимљивији. У моментима када је деловало да су Алексинчани осигурали победу, домаћи састав успео је да се врати у меч и на кратко чак и поведе. Преокрет је режирао искусни Мукановић, који је са две везане тројке донео вођство свом тиму. Ипак, изабраници тренера Богавца имали су одговор на другој страмни и на крају меч окренули у своју корист.

Поред Вуксановића, запажени учинак у Напретку имали су: Ђокић 20, Шебрек 18 (5ск. индекс 26), Миладиновић 10 (5ск.) и капитен Раичевић 8 (8ск., 7ас.).

Утакмица у Сурдулици потврдила је да се алексиначки тим налази у успону форме и да добра утакмица против лидера Херцеговца минулог викенда (меч изгубљен под сумњивим околностима) није била случајност.

Напредак сада бележи учинак од 4 победе и 7 пораза, а у наредном колу биће домаћин екипи Клика из Ариља.