Petarda Napretka na startu, poraz Morave

Na startu novog prvenstva Zone Centar, na Gradskom stadionu u Aleksincu, fudbaleri Napretka 1929 savladali su sa 5:0 novajliju ovom rangu, ekipu Aluminijuma iz Niša. Goleadu je započeo iskusni Nenad Milunović pogotkom u 18. minutu, na 2:0 povisio je Lazić u 33, da bi šest minuta kasnije Nikola Stojanović završio seriju golova u prvom delu meča.

OFK Napredak 1929

I u drugom poluvremenu Aleksinčani dominiraju terenom i atakuju na gol Dragonjića. Rezultat takve igre je i pogodak  „rezerviste” Ilije Mladenovića u 81. minutu. Pet minuta kasnije isti igrač postavio je konačan rezultat – 5:0.

„Petarda” na startu šampionata izabranicima trenera Gorana Čudića biće po svoj prilici dobar vetar u leđa za naredne prvenstvene okršaje.

Naš drugi zonaš, Morava, poražena je na svom stadionu u Žitkovcu od Jedinstva iz Gornjeg Matejevca sa 1:2. Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Morava je već u petom minutu došla do prednosti evrogolom Dimitrija Radenkovića koji je sa dvadesetak metara uputiio pravi projektil u gornji desni ugao. Matejevčani su poravnali rezultat u 19. minutu i u finišu poluvremena postigli su još jedan gol i tako uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist – 1:2.

FK Morava Žitkovac

U drugom delu Žitkovčani su imali više od igre i stvorili brojne prilike, ali je rezultat ostao nepromenjen, zahvaljujući, pored ostalog, i odličnim intervencijama golmana Zlatića.

Ostali rezultati prvog kola:

Pukovac – Naša krila (Belotinac) 2:1, i
Medoševac: Mladost – Rudar (Jelašnica) 2:3.

Preostale četiri utakmice odigrane su u Nišu: OFK Niš – Orljane 2:0, Car Konstantin – Malošište 4:2, Delijski vis – Mladost  (Batušinac) 1:1, i OFK Sinđelić – Bukovik (Ražanj) 4:1.

NAPREDAK 1929 – ALUMINIJUM 5:0 (3:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Gledalaca: 200. Sudija: Luka Albijanić (Niš). Strelci: 1:0 Milunović u 18, 2:0 Lazić u 33, 3:0 Nikola Stojanović u 39, 4:0 Mladenović u 81, 5:0 Mladenović u 86. minutu. Žuti karton: Nedeljković (Aluminijum).

NAPREDAK 1929: Čudić, R. Stojanović (od 68. Stanković), Nešić, Ne. Cander, Popović, M. Zemljak (od 46. Čabrić), Gojković (od 46. Mladenović), Milunović, Nik. Stojanović (od 60. Miljković), Živić (od 60. Marković), Lazić.

ALUMINIJUM: Dragonjić, Trojanović, Savić, Nikolić, Ilić, Milojković, Nedeljković, Stanković, Đorđević, Nikolić, Branković.

Fotografije: Napredak – Ivica Milovanović, Morava – Mihajlo Ilić