Palilula do egala iz penala, tuce golova u Rožini

U 10. kolu Okružne lige, fudbaleri Palilule igrali su u Aleksincu  protiv Pobede iz Rusne i izborili remi – 1:1.

Palilulci su lepo otvorili utakmicu i u prvih 20 minuta promašili tri stopostotne prilike. I, kako to obično u takvim prilikama biva, stigla je kazna; gosti su poveli u 42. minutu pogotkom Ilije Tasića. I u drugom delu Aleksinčani su imali prilike, ali nisu uspeli da poravnaju rezultat. „Rezervista” Nikola Denić imao je šansu iz slobodnog udarca, ali je umesto mreže pogodio stativu. Palilulci su do egala došli u 76. minutu pogotkom Nikole Radojkovića iz penala.

Naš drugi predstavnik u ovom rangu, Jastrebac iz Tešice, nastavio je seriju loših rezultata  i u Merošini izgubio od ekipe Rada sa 1:0.

I Polet iz Radevca, naš treći okružni ligaš, nije osetio slast pobede; poražen je u Balajincu od ekipe Zemljoradnika sa 4:1.

Šarlinac: Toplica – Taskovići 1:1,
Čečina: Moravac – Radnički (Kočane) 1:0,
Baličevac: Baličevac – Svrljig 3:4, i
Rožina: Naisus – Radnički (Čapljinac) 11:1.

Slobodan je bio Borac iz Azbresnice.

Posle 10. kola na čelu tabele je i dalje Svrljig sada sa 23 boda. Što se aleksinačkih klubova tiče, najbolji plasman beleži Palilula koja je na sedmom mestu sa 13 bodova, koliko imaju i Rad na osmoj i Toplica na devetoj poziciji. Jastrebac i dalje zauzima pretposlednje, 14. mesto sa šest bodova, dok je Polet na dnu tabele sa jednim bodom.

Fotografije: Milan Jovanović (FK Polet), Nikola Mitić (FK Palilula).

PALILULA- POBEDA 1:1 (0:1)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 30. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Tasić u 42, 1:1 N. Radojković (iz penala) u 76. minutu. Žuti kartoni: D. Radojković, R. Janković, Rajković (Palilula), Zdravković, Dimitrijević (Pobeda).

PALILULA: Stojadinović, L. Janković, Lukić, Milanović, D. Radojković, R. Janković, Milanović (od 68. Marinković), Branković, Rajković, N. Radojković, Stanković (od 46. Denić).

POBEDA: Marijanović, Gligorijević, Zdravković, Ilić, Stevanović, Ljubisavljević (od 76. Dimitrijević), Tasić, Stanisaljević, Miša  Stojanović, Mario Stojanović, Vasić (od 67. Veličković).

ZEMLJORADNIK – POLET (R) 4:1 (2:0)

Igralište u Balajincu. Gledalaca: oko 30. Sudija: Bogdan Tošić (Niš). Strelci: 1:0 Stefanović (iz penala) u 7, 2:0 Vasić u 12, 3:0 Srejić u 60, 3:1 Radojlović (autogol) u 68, 4:1 Kocić u 83. minutu. Žutikartoni: S. Petrović, D. Jovanović (Polet).

ZEMLJORADNIK: Veličković, M. Petković, Ilić, Srejić, A. Petković, Stefanović, Vasić, Kocić, Stevanović, Demić, Radojlović.

FK PoletPOLET: M. Jovanović, D. Jovanović, D. Petrović, Veljković, Nikolić, Agatonoić, Obradović, Miljković, Rakić, Đorđević, S. Petrović.

Na naslovnoj fotografiji: Detalj sa utakmice Toplica – Taskovići (foto: Nebojša Espero Stanković)